$
משפט

קרטל הלחם: מנכ"ל מאפיית אנג'ל ירצה 5-6 חודשי מאסר במסגרת הסדר טיעון

לפי ההסדר, שיוגש לבית המשפט, ירון אנג'ל ישלם קנס של 200-300 אלף שקל; עובדים נוספים בחברה ירצו עבודות שירות; מאפיית אנג'ל: "המנכ"ל הסכים ליטול על עצמו אחריות אישית כדי לשים סוף לפרשה"

תומר גנון 22:2218.10.17

פרשת קרטל הלחם: מנכ"ל מאפיית אנג'ל,ירון אנג'ל, ירצה עונש מאסר בפועל של 5 עד 6 חודשים, וישלם קנס של 200 עד 300 אלף שקל. כך עולה מהסדר טיעון שאליו הגיע אנג'ל עם רשות ההגבלים העסקיים ויוגש מחר (ה') לאישורו של בית המשפט המחוזי בירושלים.

 

במסגרת ההסדר תשלם החברה, שנסחרת בבורסה של ת"א לפי שווי שוק של 155 מיליון שקל, קנס של 1.4 מיליון שקל. עובדים נוספים באנג'ל שהוגשו נגדם כתבי אישום בפרשה ירצו עבודות שירות. מאפיית אורנים, חברת הבת של אנג'ל, ואנשיה ימחקו מכתב האישום.

 

כתב האישום בפרשה, שהוגש לפני כחמש שנים לבית המשפט, כלל 19 נאשמים ו-8 מאפיות. הראיות המרכזיות שביססו את כתב האישום, ובהן האזנות סתר, נחשפו בעבר ב"כלכליסט".

 

בכתב האישום טענה רשות ההגבלים שחומרתו של ההסדר שערכו המאפיות ביניהן נעוצה בעיקר בתחכום בו פעל לכאורה הקרטל. הרשות טענה כי המאפיות הנאשמות, שמצאו את עצמן בתחרות עזה על כיסו של הצרכן, החליטו לסיים את התחרות הזו דרך ביטול מבצעים וחלוקת שוק הלחם - בעיקר בבירה ירושלים - לגזרות.

 

ירון אנג'ל ירון אנג'ל צילום: תומי הרפז

לפי כתב האישום, כל מאפייה קיבלה שטח מוגדר ואת הלקוחות שבאותו השטח כאשר הוסכם ביניהן כי לא יעשה כל ניסיון מצד המאפיות המתחרות לפלוש לשטח הגזרה ולחטוף את הלקוחות. התוצאה, לפי רשות ההגבלים, היתה עליית מחירים ופגיעה בתחרות. במהלך המשפט הודה אנג'ל בביצוע עבירות של הסדר כובל, אולם הרשות דרשה להרשיע אותו בעבירה חמורה יותר – הסדר כובל בנסיבות מחמירות. כאמור, אנג'ל הגיע כעת עם הרשות להסדר.

 

ממאפיית אנג'ל נמסר: "ירון אנג'ל הסכים ליטול על עצמו אחריות אישית, מעבר למה שהיה יכול להיפסק בעניינו בבית המשפט. זאת, על מנת לשים סוף לפרשה ארוכת השנים, להחזיר את המאפייה לפעילות עסקית רגילה ולהקל בעניינם של גורמים נוספים מקבוצת אנג'ל. את מה שיש לנו להגיד- נאמר בבוא העת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x