$
משפט

תביעה נגד רות עופר: לא שילמה דמי ועד בית של 115 אלף שקל

לטענת נציגות הדיירים בבניין סיטי טאוור ברמת גן, אלמנתו של יולי עופר לא משלמת שנה וחצי את דמי הוועד שעומדים על 6,800 שקל בחודש. זו התביעה השלישית שהוגשה בנושא

ענת רואה 06:5119.10.17

רות עופר, אלמנתו של איש העסקים יולי עופר, לא משלמת זה שנה וחצי דמי ועד בית עבור דירה במגדל סיטי טאוור ברמת גן שבבעלותה - כך עולה מכתב תביעה שהגישה נגדה נציגות דיירי המגדל, והגיע לידי "כלכליסט".

 

 

 

לפי התביעה הנוכחית - שלישית במספר - שהוגשה למפקח על המקרקעין בעיריית תל אביב ביוני האחרון, עופר לא שילמה במשך שנה וחצי את דמי ועד הבית, עבור דירתה בקומה ה־38, בסכום מצטבר של 115 אלף שקל. דמי ועד הבית עומדים על 6,800 שקל בחודש. עופר עצמה אינה מתגוררת בדירה, והיא משמשת כדירה להשקעה. שכר הדירה האחרון הידוע ששולם עבור הדירה עמד על 22 אלף שקל.

 

רות עופר ובניין סיטי טאוור ברמת גן רות עופר ובניין סיטי טאוור ברמת גן צילום: עמית שעל, מיכאל קרמר

 

התביעה הוגשה בהמשך לשתי תביעות קודמות שהוגשו נגד עופר. הראשונה שבהן הסתיימה בפשרה והשנייה התבררה באופן חלקי בלבד עד כה. תביעה אחת מתייחסת לשנים 2014–2015 וסכומה עומד על 247 אלף שקל. התביעה שקדמה לה מתייחסת ל־2012. ב־2014 הושג הסכם פשרה ועופר התחייבה לשלם 90 אלף שקל, אך לטענת הנציגות המשיכה להתחמק מתשלום. במהלך התביעה השנייה טענה עופר שהיא לא משלמת דמי ועד בית משום ששטח דירתה קטן יותר מהשטח שבגינו היא מחויבת בתשלום. אלא שנציגות הדיירים טענה שעופר גם לא משלמת את דמי הוועד שאינם שנויים במחלוקת ובכך גורמת נזק לשאר הדיירים בבניין שלא מקבלים שירותי אחזקה נאותים.

 

ממשרד עורכי הדין המייצג את עופר, שרקון בן עמי אשר נאמן קינן ושות', נמסר בתגובה כי "התביעה מיוני 2017 שנידונה בפני כבוד המפקח הנה משוללת יסוד ובניגוד לפסקי דין והחלטות שיפוטיות חלוטות שקיבלו את עמדת מרשתנו ודחו את עמדת התובעים. התביעה נסבה פעם שלישית על גודל השטח לחיוב של דירת מרשתנו, כחלק מסירוב הוועד להפנים החלטות שיפוטיות חלוטות. עוד ביוני 2014 התקבלה עמדת מרשתנו ביחס לגודל הנכס ודמי הניהול לחיוב, וביוני 2016 נמחקו עילות וטענות ביחס לגודל שטח החיוב".

 

הנציגות מיוצגת בהליך באמצעות עו"ד ציון בהלול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x