$
תיירות

המיליארדר ריצ׳רד ברנסון ישקיע בפרויקט התיירות החדש של סעודיה בים סוף

מייסד חברת וירג'ין ביקר במדינה בשבוע שעבר והתרשם משטח הפרויקט המתוכנן על רצועת חוף של 160 קילומטרים ולגונה בת 50 איים קטנים: "זוהי סביבה ימית בראשיתית. אולי אחד מפלאי העולם הימיים האחרונים"

שירות כלכליסט 16:4502.10.17

מייסד חברת וירג'ין, ריצ'רד ברנסון, ביקר בסעודיה בשבוע שעבר, ובכלל זה באתר המורשת מדאין סאלח ובחלק מחופו של יום סוף המתוכנן להפוך לאתר תיירות מרכזי.  

שר התרבות של סעודיה אמר כי ברנסון מתכוון להשקיע בפרויקטים הללו.

 

"ברנסון הפך למשקיע הבינלאומי הראשון להתחייב למעורבות בפרויקט ים סוף ובמדאין סאלח הסמוך – אתר מרכזי נוסף לפיתוח תיירות הפנים והגלובלית", אמר השר בהצהרה.

 

 

ברנסון הוא המשקיע הבינלאומי הראשון בפרויקט ברנסון הוא המשקיע הבינלאומי הראשון בפרויקט צילום: Twitter / ‎theredseaproject

 

פרויקט ים סוף כולל רצועת חוף של כ-160 קילומטרים ולגונה ובה 50 איים קטנים. הפרויקט יכלול כפרי נופש, בתי מלון ואזורי מגורים שמהם יוכלו המבקרים ליהנות בקלות מפעילויות צלילה וטיפוס מצוקים.

 

שטח הפרויקט כולל לגונה בת 50 איים קטנים שטח הפרויקט כולל לגונה בת 50 איים קטנים צילום: Twitter / ‎theredseaproject

 

וירג'ין לא השיבה מיד לבקשת תגובה מצד CNN שדיווחה על הדברים, אולם ברנסון כתב פוסט ובו דיבר על ביקורו בממלכה ותיאר אותה "כמקום שבו מתחולל שינוי נפלא".

 

"הייתה לי ההזדמנות ליהנות מסיור מרתק של סעודיה, כפי שמעט מאד אנשים זוכים לראות", כתב המיליארדר.

 

 

אתר המורשת העולמית מאדאין סאלח אתר המורשת העולמית מאדאין סאלח צילום: בלומברג

 

 

"בביקור מקרוב בפרויקט ים סוף נדהמתי מהבתוליות של הנוף", הוסיף המיליארדר, "זהו באמת ובתמים סביבה ימית בראשיתית, אולי אחד מפלאי העולם הימיים האחרונים, ועם השימור הנכון, אפשר לשמר אותו כך לדורות רבים".

 

רצועת החוף עליה מתוכנן הפרויקט.  ברנסון: "זוהי באמת ובתמים סביבה ימית בראשיתית, אולי אחד מפלאי העולם הימיים האחרונים" רצועת החוף עליה מתוכנן הפרויקט. ברנסון: "זוהי באמת ובתמים סביבה ימית בראשיתית, אולי אחד מפלאי העולם הימיים האחרונים" צילום: Public Investment Fund

 

ברנסון אמר כי אתר מדאין סאלח הוא "יותר מרהיב" מפטרה בירדן, והציע להביא כדורים פורחים של וירג'ין למקום.

 

כחלק מההתחדשות שעוברת סעודיה במטרה לגמול את הכלכלה מתלותה בנפט, המדינה בראשות הנסיך מוחמד בין סלמאן, מבקשת לפתח את ענף התיירות ולגוון את הכלכלה במהלך העשור הקרוב.

 

מיקום הפרויקט על המפה מיקום הפרויקט על המפה צילום: גוגל

 

עד לנקודה זו קוצצו כבר סובסידיות והוצגו מסים חדשים. כמו כן, עורכת סעודיה רפורמה חברתית משמעותית, ובמסגרתה הודיעה בשבוע שעבר כי האיסור על נהיגת נשים יבוטל ב-2018.

 

"במדינה שבה זכויות הנשים מפגרות אחרי אחיותיהן במערב זוהי הודעה עצומה וסימן מבורך להתקדמות", כתב ברנסון בפוסט.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x