שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הסכם פשרה: בת זוגו של טייקון מפורסם תקבל ממנו 12 מיליון שקל

אחרי שבית המשפט קבע שהסכם הממון שנחתם בין השניים אינו פיקטיבי, הגיעו בני הזוג הגיעו שלפיה בת הזוג לשעבר תקבל 5 מיליון שקל, ו–30 אלף שקל בכל חודש לכל חייה

יורם ירקוני, ידיעות אחרונות 07:4602.10.17
לאחר שנים של דיונים, פשרה בין מיליארדר מפורסם לבין בת זוגו לשעבר ואם ילדיו: הסכם הממון לא יבוטל, אך הוא ישלם לה 5 מיליון שקל, ובנוסף 30 אלף שקל בחודש למשך כל חייה – שמוערכים בכ־7 מיליון שקל. כמו כן, היא תוכל להמשיך לגור בבית בכפר שמריהו, שבו חיו, אך הוא לא יהיה בבעלותה.

 

התיק הסתיים בפשרה לאחר דיונים רבים בערכאות שונות, וזאת לאחר שזוגתו לשעבר של המיליארדר ביקשה מבית המשפט לבטל את הסכם הממון שנחתם ביניהם עם פרידתם לפני שבע שנים, במטרה לתבוע את מחצית רכושו. איש העסקים, המיוצג בסכסוך על ידי עורכי הדין שמואל מורן וירון אלכאווי, הוא אחד מאנשי העסקים הישראלים המצליחים ביותר, השולט בחברות ענק בתחום הגז, הנפט והנדל"ן.

  

לא הסכם פיקטיבי

 

חשיבות הסכם הפשרה מבחינתו של המיליארדר היא שהתקבלה טענתו שאין לבטל את הסכם הממון וכי מדובר בהסכם אמיתי שנחתם מרצון. כמו כן, במסגרת הסכם הפשרה התחייבה זוגתו לשעבר לא להגיש נגדו שום תלונה לכל גוף חקירה כלשהו בנוגע לנושאים המתייחסים לתקופה של עד חתימת ההסכם.

 

 

 

הסכם הפשרה קיבל את אישור בית המשפט הסכם הפשרה קיבל את אישור בית המשפט צילום: שאטרסטוק

מרכז חייו של המיליארדר באנגליה, והוא משתדל להצניע את מעשיו ולהתרחק כמה שיותר מחשיפה תקשורתית. עם זאת, שמו עלה לכותרות כאשר בת זוגו לשעבר ביקשה לבטל הסכם ממון שחתמה איתו ב־2010 בטוסקנה שבאיטליה. לפי טענותיה, שהוגשו באמצעות עוה"ד בועז בן צור ותומר שקרצי, ההסכם פיקטיבי ונחתם לבקשת איש העסקים במטרה להוכיח לשלטונות המס שהוא מתנתק באופן מוחלט מישראל, בעוד שלמעשה הם נשארו בקשר זוגי מלא. טענה זו נדחתה על ידי בית המשפט.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x