$
משפט

"השופט מיכאל שפיצר אינו ראוי להתמנות לשופט בביה"ד הארצי לעבודה"

כך כתבו העוזרים המשפטיים לוועדה לבחירת שופטים, בעקבות מינוי מנהל בתי המשפט לתפקיד החדש. לדבריהם, התנהלותו עמם בזמנו על תנאי העסקתם הפרה את החוק

משה גורלי 15:3301.10.17

"חווינו את הנהלת בתי המשפט תחת ניהולו של כב' השופט שפיצר מאז 2012 כהנהלה פוגענית ומתעמרת כלפי הציבור שלנו", כך כותבים העוזרים המשפטיים לוועדה לבחירת שופטים. במכתבם, מביעים העוזרים התנגדות למינויו הצפוי של מנהל בתי המשפט היוצא השופט מיכאל שפיצר כשופט בבית הדין הארצי לעבודה. שפיצר מועמד להחליף את השופט, הנשיא יגאל פליטמן, שפורש במרץ 2018.

 

 

 

העוזרים מכוונים למאבק הארוך שהם מנהלים על תנאי העסקתם, ובמיוחד הגבלת הכהונה שההנהלה מבקשת לכפות עליהם. הם התארגנו במסגרת ההסתדרות, אך הנהלת בתי המשפט סירבה לטענתם לקיים עמם משא ומתן והצדדים הרבו להתכתש בבתי המשפט. העוזרים, במהלך הסכסוך, אף יצאו להפגנות ופתחו בשביתה. לטענתם, התנהלות שפיצר הפרה את החוק בעצם סירובו לנהל עמם משא ומתן, עקפה את פסיקות בתי המשפט שניתנו לטובתם. בנוסף, נטען ששפיצר ביטל את החלטת קודמו משה גל להקפיא פיטורי עוזרים.

 

"אנו סבורים", כותבת עו"ד שרית טוביס, יו"ר ועד העוזרים המשפטיים, "שמי שמפגין שיקול דעת לקוי כל כך כמנהלו כמעסיק, מי שמחליט החלטות ללא התחשבות בתוצאות ובנזקים שלהן, מי שאינו מכבד את החוק או החלטות של ערכאות שיפוטיות, מי שגורם להתדיינות משפטית מיותרת, לא ראוי שיכהן כשופט בבית הדין הארצי לעבודה ולא ראוי שידון בעניינים שבין מעסיקים לעובדים".

 

מדוברת מערכת בתי המשפט נמסר בתגובה: "הפנייה הוגשה לוועדה לבחירת שופטים וזו תדון בה".

מיכאל שפיצר, מנהל בתי המשפט. האם ימונה לנשיא ביה"ד הארצי לעבודה?
מיכאל שפיצר, מנהל בתי המשפט. האם ימונה לנשיא ביה"ד הארצי לעבודה?

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x