$
משפט

פרשת השוחד בתוספי המזון לספורטאים: שוחרר למעצר בית בכיר במשרד הבריאות

ארתור פסחוב נעצר ביחד עם בכיר נוסף במשרד בחשד לקבלת שוחד מיבואני תוספי מזון לספורטאים בתמורה למתן אישור להכנסת המוצרים לארץ. פסחוב ישהה במעצר בית מלא במשך שבועיים ונאסר עליו להיכנס למוסדות משרד הבריאות למשך 45 יום

זוהר שחר לוי 12:0828.09.17
בית המשפט שחרר אתמול (ד') למעצר בית את ארתור פסחוב, מנהל בכיר במשרד הבריאות שנעצר בחשד לקבלת שוחד מיבואני תוספי מזון לספורטאים. בא כוחו, עו"ד אייל בסרגליק: "לא הוטח בו שום חשד קונקרטי אלא חשד כללי, התיק ייסגר בלא כלום".  

במסגרת תנאי שחרורו ישהה פסחוב במעצר בית מלא במשך שבועיים, ונאסר עליו להיכנס לכל מוסדות משרד הבריאות למשך 45 יום.

 

תוספי המזון שנתפסו תוספי המזון שנתפסו צילום: משטרת ישראל

 

פסחוב, מהנדס מזון בכיר במשרד הבריאות נעצר לפני כעשרה ימים ביחד עם עובד בכיר נוסף במשרד הבריאות, בחשד שקיבלו שוחד מיבואני תוספי מזון לספורטאים בתמורה למתן אישור להכנסת המוצרים לארץ. ביחד עם הבכירים נעצרו גם שני עמילי מכס.

 

החקירה בפרשה הפכה גלויה לפני כשבוע, והיא מנוהלת על ידי יחידת היאל"כ בלהב 433 ובשיתוף עם רשות המסים ומשרד הבריאות. במסגרת החקירה נעצרו עוד קודם לכן יבואן ומנהלת תחנת הסגר בנמל אשדוד.

 

על פי החשד במשטרה, הבכירים ועמילי המכס קיבלו שוחד מיבואן בתחום הספורט, על מנת לקדם ולאשר ייבוא של תוספי מזון לספורטאים, מבלי לערוך את הבדיקות הנדרשות.

 

עו"ד אייל בסרגליק עו"ד אייל בסרגליק צילום: יח"צ

בדיון קודם בעניינו של פסחוב ציין שופט בית משפט השלום בראשון לציון, עמית מיכלס, כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות.

 

עו"ד אייל בסרגליק המייצג את פסחוב, מסר: "לא בכדי היחידה החוקרת הסכימה לשחרורו של מרשנו, דמות ותיקה ומוכרת במשרד הבריאות ללא כל עבר פלילי. ההחלטה לעצור אותו התקבלה עוד בטרם שמעו בכלל את גרסתו, לא הוטח בו שום חשד קונקרטי אלא חשד כללי, אשר ניתנו לו הסברים ברורים. אין לי כל ספק שבסיום החקירה, התיק ייסגר בלא כלום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x