שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דעות

מבחן עצמאות נוסף לסלינגר

הקרב האמיתי על הביטוח הסיעודי הוא מול משרד האוצר שיצטרך לממן פתרון חלופי, שרק הוא, כנראה, ירגיע את יו"ר ההסתדרות ניסנקורן. כך או כך, יש כאן תחושת דז'ה וו חזקה לשנה שעברה

רחלי בינדמן 08:0427.09.17

הקרב האמיתי על הביטוח הסיעודי הוא מול משרד האוצר שיצטרך לממן פתרון חלופי, שרק הוא, כנראה, ירגיע את יו"ר ההסתדרות ניסנקורן.

 

 

 

 

דורית סלינגר דורית סלינגר צילום: אלעד גרשגורן

 

 

כך או כך, יש כאן תחושת דז'ה וו חזקה לשנה שעברה. גם בה המפקחת על הביטוח סלינגר התחייבה שבשום פנים ואופן לא תאריך את הביטוח במתכונת הקיימת וגם בה איים ניסנקורן להשבית את המשק — קרב שהסתיים בסופו של דבר בניצחונו של ניסנקורן.

 

הפעם, סלינגר לא יכולה להרשות לעצמה, גם תדמיתית, דחייה נוספת לאחר שהצהירה בפומבי שלא תסכים לכזו ולכן הקרב יהיה קשה מתמיד. בשנה שעברה בדיוק זכתה המפקחת לעצמאות כאשר קיבלה לידיה רשות שוק הון עצמאית שהיתה כפופה קודם לכן כאגף בפיקוח על שוק ההון ונכשלה במבחן העצמאות הראשון.

 

הפעם, עם ניסיון, לאחר שנה של עצמאות, סלינגר יכולה לעמוד בסיטואציה שבה תיאלץ להתעמת גם מול שר האוצר כחלון שעד כה תמך בה ללא סייג.

 

כחלון עשוי להעדיף לטמון את הראש בחול שנה נוספת ולזכות באהדת הוועדים, במיוחד כשריח של בחירות בפתח, במקום להכניס יד לכיס לממן סובסידיה כדי להרגיע את ניסנקורן. זה כמובן לא באג'נדה של סלינגר שיכולה למצוא את עצמה בעימות חזיתי גם מול שר האוצר, עימות שיהיה מבחן העצמאות המשמעותי ביותר שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x