$
משפט

השופט חזר מהפנסיה כדי להכריע בשכ"ט נאמני מגה

שיבוץ לא שגרתי: אילן שילה שמינה את נאמני מגה חזר מגמלאות כדי להכריע בבקשת השכר הענקית שלהם: 153 מיליון שקל. ואיפה השופטת עירית וינברג נוטוביץ' שטיפלה בתיק? ממשיכה לטפל בהיבטים שונים שלו, אך לא בגובה שכר הטרחה

ענת רואה 10:3125.09.17

שמונה חודשים אחרי שפרש לגמלאות ישוב הבוקר השופט אילן שילה לבית המשפט המחוזי בלוד, ויכריע בבקשת שכר הטרחה האסטרונומית של שלישיית נאמני מגה.

 

 

 

השלושה, עו"ד אודי גינדס, עו"ד אמיר ברטוב ורו"ח גבי טרבלסי, דורשים סכום ענק של 153 מיליון שקל כשכר טרחה עבור עבודה שמרביתה נמשכה שנה אחת.

הכונס הרשמי (הכנ"ר) טען שיש לשלם להם כחמישית מהסכום הזה — 28 מיליון שקל — סכום שבפני עצמו הוא עצום ויוצא דופן.

 

בקשת השכר של הנאמנים הוגשה בחודש ינואר, והיא אמורה היתה לעלות לדיון כבר בתחילת חודש מאי האחרון. אלא שברגע האחרון הדיון בוטל בהתאם להודעה מוזרה של נאמני מגה שלפיה הם עסוקים מאוד בטיפול בתיק מגה, ולכן לא הספיקו להכין תגובה להתנגדות הכנ"ר לשכר הטרחה שלהם.

 

התוצאה של בקשת הארכה של הנאמנים היתה כי הדיון שנקבע לא התקיים, והשופטת עירית וינברג נוטוביץ' שאמורה היתה לקיים אותו ולהכריע מה יהיה שכר הטרחה, יצאה לחופשת שבתון.

 

מדובר בהתנהלות מאוד לא שגרתית ומעוררת תמיהות, שכן הנאמנים עצמם ביקשו 30 יום להגיב לעמדת הכנ"ר בעניינם, כך שלא היה ברור מדוע לפתע נזכרו שהם זקוקים לחודש נוסף ועוד אחרי שכבר נקבע דיון בנושא.

 

נאמני מגה: מימין, רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב נאמני מגה: מימין, רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב צילום: דנה קופל, עמית שעל

 

 

בנוסף, נדיר מאוד לראות בעלי תפקיד במערכת המשפט שמנסים לעכב טיפול בבקשת שכרם במקום לנסות לזרזו. מפרקים העריכו באותה עת כי נאמני מגה יעדיפו ששופט אחר ולא וינברג נוטוביץ' יכריע בשכרם, מאחר שנטען כי וינברג נוטוביץ' ידועה כשופטת הנצמדת להמלצות הכנ"ר, אשר כאמור במקרה זה המליץ לקצץ את השכר ל־28 מיליון שקל. עם זאת, הנאמנים הכחישו את ההערכה.

 

השופט בדימוס אילן שילה השופט בדימוס אילן שילה צילום: אתר בתי המשפט

 

 

ההחלטה המוזרה לגייס את השופט שילה להכריע בבקשת השכר התקבלה כנראה מאחורי הקלעים, מאחר שבתוך מסמכי התיק לא נמצא תיעוד כלשהו לכך. במסמכי התיק כתוב כי מאז סוף 2016 מי שמטפלת בתיק מגה היא השופטת עירית וינברג נוטוביץ' אשר קיבלה בו מאז החלטות וקיימה דיונים.

 

בחודש מאי האחרון, לאור שמועות שהיו בענף שלפיהן דחיית הדיון בתיק מגה קשורה לכך שישנם מגעים להחזרת השופט שילה למערכת, פנה "כלכליסט" לדוברת בתי המשפט בשאלה האם השופט שילה אמור לשוב ולטפל בתיק.

 

תגובת דוברת בתי המשפט היתה כי השופטת וינברג נוטוביץ' יצאה לשבתון קצר בן חודש ימים, אך היא תמשיך להגיע לדיונים כנדרש. בקשר לשופט שילה נמסר לנו כי מועמדותו כשופט עמית עוד מצויה בתהליך.

 

אלא שהזמן חלף, וינברג נוטוביץ' חזרה מהחופשה, אך לא חזרה לתיק. וכעת מתברר כי השופט שילה אושר על תקן של שופט עמית, כלומר שופט בגמלאות שמועסק בשכר של 300 שקל לשעת עבודה.

 

תגובת דוברת בתי המשפט: "קביעת המותבים הדנים בתיקים נעשית על פי סדרי העבודה בבית המשפט. כבוד השופט אילן שילה טיפל בחלקים העיקריים הרלבנטיים להערכת עבודתם של הנאמנים בתיק. כבוד השופטת וינברג נוטוביץ' טיפלה ומטפלת בתיק בתקופה שלאחר מכן. לאחר שהשופט שילה חזר לכהן בבית המשפט כשופט עמית, בין יתר תפקידיו הוא מסייע לשופטת וינברג נוטוביץ' בתיקי פירוק לרבות בתיק נושא הפנייה".

 

מהנאמנים לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x