$
משפט

פרשת הצוללות: מיקי גנור ישוחרר מהמעצר בדירת המסתור

המשטרה החליטה היום לבטל חלק מהתנאים המגבילים שהוטלו על עד המדינה בפרשה 3000 במטרה למנוע הפעלת לחצים עליו. מלבד יציאתו מדירת המסתור, תבוטל גם הרחקתו ממשרדו בת"א

תומר גנון 19:4214.09.17

עד המדינה בפרשת הצוללות וכלי השייט, איש העסקים מיקי גנור, ישוחרר ממעצר בדירת המסתור שבה שהה תחת פיקוח משטרתי מאז חתם על ההסדר כדי למנוע הפעלת לחצים עליו. כך הוחלט היום (ה') במשטרה. עוד הוחלט ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) שחוקרת את הפרשה, כי תבוטל הרחקתו ממשרדו בתל אביב.

 

 

 

גנור, המיוצג על ידי עוה"ד אלי זהר ואילן סופר, חתם על הסכם עד המדינה בסוף חודש יולי. לפי ההסדר, גנור צפוי לרצות שנת מאסר בפועל ולשלם 10 מיליון שקל קנס בגין מעורבותו בפרשה (תיק 3000). בסמוך לחתימה הוטלו עליו תנאים מגבילים שמטרתם הייתה לבודד אותו מלחצים מצד גורמים שונים. בשבועות האחרונים המשטרה אספה ועיבדה את המידע שמסר גנור, אשר הוביל בשבוע שעבר לגל מעצרים נוסף בפרשה.

 

 

 

כחלק מהתנאים המגבילים שהוטלו על גנור, הוסכם שהוא ישהה בפיקוח משטרתי בדירת מסתור למשך 45 יום לפחות. פרק הזמן שהוגדר בהסכמות היה עד יום ראשון הקרוב. בדירה נותק גנור מאמצעי תקשורת כגון טלפון ומחשב, ובני משפחתו יכלו לבקרו רק בתיאום עם המשטרה. במקביל נאסר עליו להגיע למשרדו. היום כאמור הוחלט במשטרה לבטל חלק מההגבלות שהוטלו עליו.

 

 

מיקי גנור בעת הארכת מעצרו מיקי גנור בעת הארכת מעצרו צילום: אוראל כהן

 

בתוך כך, המשטרה האריכה היום עד לסוף חודש אוקטובר את צו איסור הפרסום שהוציאה על עדותו של גנור בפרשה, וכן על הליכים שקדמו לחתימת עסקת עד המדינה איתו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x