$
משפט

פרשת הבנק המחתרתי: הסדר מקל לחברת רויאל.טי – קנס של 500 אלף שקל

על פי הסדר הטיעון שאושר על יד בימ"ש השלום בת"א, בעל החברה הורשע על פי הודאתו בעבירות של קבלת והוצאת חשבוניות "זרות" לפי פקודת מס הכנסה בהיקף של למעלה ממיליון דולר. על הבעלים הוטל עונש מקל של 6 חודשי עבודות שירות

תומר גנון 19:4312.09.17

פרשת הבנק המחתרתי: חברת רויאל.טי יהלומים תשלם קנס של 500 אלף שקל, לאחר שבעל החברה הורשע על פי הודאתו בעבירות של קבלת והוצאת חשבוניות "זרות" לפי פקודת מס הכנסה בהיקף של למעלה ממיליון דולר. כך עולה מהסדר טיעון בין הפרקליטות לחברה שאושר על ידי בית משפט השלום בת"א. על בעלי החברה הוטל במסגרת ההסדר עונש מקל של 6 חודשי עבודות שירות.

 

 

 

ההבדל בין חשבונית "זרה" לבין חשבונית "פיקטיבית" נעוץ בכך שמאחורי חשבונית פיקטיבית לא עומדת כל עסקה אמיתית, בעוד שמאחורי חשבונית זרה קיימת עסקה, אך לא בין הצדדים הרשומים בה, דבר שיוצר רישום ודיווח כוזב לרשות המסים. כתב האישום נגד רויאל.טי הוגש כחלק מהפרשה שנחקרה על ידי המשטרה ורשות המסים וחשפה הלבנת הון ועבירות מס בבורסה ליהלומים. עד כה הוגשו 22 כתבי אישום בפרשה.

 

עו"ד דרור מתתיהו עו"ד דרור מתתיהו צילום: דנה קופל

 

לטענת המדינה, באמצעות עו"ד אורנה גלבשטיין מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), היא הגיעה להסדר מתחת לרף הענישה ההולם, לאחר שהשתכנעה ש"הראיות במקרה זה היו חלשות יותר" ושקיימות נסיבות מיוחדות, שהוכחו באמצעות מסמכים. עו"ד גלבשטיין ציינה גם את החיסכון בזמן השיפוטי כשיקול להקלה, לאור העובדה שמדובר בקיומו של חומר חקירה בהיקף עצום.

 

עו"ד דרור מתתיהו, המייצג את חב' רויאל.טי ובעליה, טען בין היתר בדיון כי בתקופה הרלוונטית לכתב האישום המסחר נעשה באמצעות מתווכים ופתקי קניה סחירים, דבר שאפשר תוצאה לא רצויה של חשבוניות זרות. הדבר השתנה באמצעות הוראה של הנהלת הבורסה ליהלומים רק לאחר החקירה.

 

עורכי הדין דרור מתתיהו ודנה שול, ממשרד פישר, בכר, חן, וול, אוריון ושות', מסרו בתגובה: "אנו שבעי רצון מכך שהצלחנו לשכנע את חברינו בפרקליטות ואת בית המשפט בכך שאין מדובר בהתנהלות באמצעות חשבוניות פיקטיביות וכי נסיבות המקרה מחייבות ענישה מקלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x