$
משפט

הנחקר הנוסף בפרשת רמי לוי: עו"ד עדי סודאי, שותפו בקניון מבשרת

סודאי מחזיק ב-50% מקניון מבשרת באמצעות חברה פרטית בשם הוריזון גולד השקעות הנמצאת בבעלותו המלאה. שלשום הוא נחקר במשרדי 433 בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונית ושוחרר לביתו בתנאים מגבילים

תומר גנון 13:5312.09.17

הותר לפרסום: עו"ד עדי סודאי, שותפו (50%) של איש העסקים רמי לוי בקניון מבשרת ציון, נחקר שלשום (א') ביחד עם לוי במשרדי להב 433 בלוד בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים. סודאי, עו"ד מוכר וותיק בירושלים, מחזיק בקניון מבשרת באמצעות חברה פרטית בשם הוריזון גולד השקעות הנמצאת בבעלותו המלאה. הוא שוחרר לאחר החקירה לביתו בתנאים מגבילים. לוי עצמו נשלח למעצר בית עד מחר.

 

על פי החשד בפרשה, ראש מועצת מבשרת ציון יורם שמעון, קידם אינטרסים עסקיים של הקניון שנמצא בבעלות סודאי ולוי, מנכ"ל ובעל השליטה (45%) ברשת החנויות רמי לוי שיווק השקמה 2006 הנסחרת בבורסה, כשהוא מצוי בניגוד עניינים ותוך ביצוע עבירות של לקיחת שוחד.

 

שמעון, כך החשד, פעל להפחית במיליוני שקלים, ואף לבטל כליל, תשלום היטל השבחה בגובה 21 מיליון שקל שהוטל על הקניון שבשליטת לוי. היטל השבחה הוא אגרה שמשולמת לרשות המקומית על אישור תוכנית שהביאה לעליית שווי הקרקע. בנוסף, כך החשד, פעל שמעון במסגרת תפקידו לאפשר לקניון לעשות שימוש שטח ציבורי הסמוך לו כחניון לבאי הקניון. חשד נוסך שעלה בחקירה נוגע לתשלומי ארנונה של הקניון למועצה.

 

 

רמי לוי וקניון מבשרת ציון רמי לוי וקניון מבשרת ציון צילום: אוראל כהן, יואב דודקביץ

 

בתמורה לקידום עסקיו של לוי, כך החשד, הוא ושותפו העסקי בקניון פעלו להטיב עם מקורביו של שמעון. כך למשל, אישתו בנפרד של שמעון, מונתה למנהלת השיווק של הקניון. בנוסף, מנהל מטה הבחירות של שמעון בעבר, עודד בר צבי, מונה למנכ"ל הקניון.

 

אתמול נמסר מחברת רמי לוי שיווק השקמה, החברה הפרטית שבאמצעותה מחזיק לוי את חלקו (50%) בקניון, כי "קניון מבשרת או רמי לוי לא קיבלו שום הנחה או הטבה ממועצת מבשרת ציון בעניין כזה או אחר ולבטח לא בנוגע להיטל השבחה, נושא אשר אינו בסמכות המועצה".

 

 

עו""ד עדי סודאי, שותפו של לוי עו""ד עדי סודאי, שותפו של לוי צילום: לינקדין

 

עו"ד ראובן יהושע מסר מטעמו של סודאי: "כמי שליווה את הקמת הקניון מראשיתו, אין שחר לכל חרושת השמועות שהביאה לפתיחת החקירה. ההיפך המוחלט מכך הוא הנכון. ראש המועצה וגורמים נוספים בקירבה לא רק שלא עשו 'הנחות' ליזמים, אלא יותר מהתעללו בהם על ידי העלאת דרישות אבסורדיות, בלתי הגיוניות ולעניות דעתי בחלקן אף בניגוד לחוק ובאופן הגובל בסחיטה ממש.

 

 

 

"הטענה לפיה קיבלו היזמים או נתנו, חלילה, טובת הנאה כלשהי, היא לא יותר מהזויה. נראה לי שלמפיצי השמועות אשר הביאו לפתיחת החקירה אין שמץ של מושג בהליכים הקבועים בחוק הנוגעים לתשלום היטל השבחה, ושלראש המועצה אין כל יכולת או אפשרות להשפיע עליהם. היזמים לא קיבלו ולא יכלו לקבל פטור או הנחה מתשלום ההיטל, אלא הפקידו ערבות בנקאית על מלוא הסכום והנושא מצוי כיום בדיון בפני השמאי המכריע.

 

"לעניין הטענה בדבר קבלת פטור כביכול מתשלום ארנונה, אף טענה זו הזויה וחסרת כל שחר. כמקובל בקניונים דומים כל שוכר נרשם ישירות כמחזיק בספרי הארנונה, לרבות חלקו היחסי בשטחים הציבוריים. כך נהגו במקרה זה ועד למטר האחרון, כך שאיש לא קיבל פטור או הנחה מארנונה.

 

"אין לי כל ספק שחקירת המשטרה תביא לחשיפת האמת ותוכיח אחת ולתמיד כי לא נפל כל רבב בהתנהגותם של היזמים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x