$
משפט

צו עיכוב יציאה מהארץ וכינוס נכסים לשף רפי כהן; חובותיו כ-14 מיליון שקל

נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין קבע שכהן לא יכול לפרוע את חובותיו והציע לו להגיש לנושים הצעת הסדר

ענת רואה 10:0511.09.17

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין הורה הבוקר (ב') על צו עיכוב יציאה מהארץ נגד השף רפי כהן וכן על צו לכינוס נכסיו. מההחלטה עולה כי היקף החובות האישיים של כהן ושל החברות בבעלותו, לעת הזו, מגיע ל-14 מיליון שקל אך הסכום אף צפוי לעלות במיליוני שקלים לנוכח דרישת רשויות המסים כמו גם נושים אחרים.

 

 

 

כהן ניהל במשך שנים רבות את מסעדת רפאל במלון דן ברחוב הירקון בתל אביב, עד שהמסעדה הפסיקה את פעילותה לפני מספר חודשים והוגשה בקשה לפירוקה. כהן יצא מהארץ סמוך להגשת בקשת חדלות הפרעון ושב רק בימים האחרונים. בסוף השבוע הוגש נגדו כתב אישום בגין התפרעות חמורה בסניף של בנק לאומי, בטרם עזב את הארץ שכללה הפלת מחשבים וציוד משרדי על הרצפה, צעקות ואיומים.

 

השף רפי כהן השף רפי כהן צילום: אוראל כהן

 

 

הנשיא אורנשטיין קבע כי בעניינו עולה שהתקיימו התנאים למתן צו כינוס נכסים לכהן מאחר שהוא הפסיק לשלם את חובותיו, אינו יכול לשלמם ואף פעל להבריח את נכסיו. השופט מפנה לתסקיר המנהל המיוחד בו תיאר המנהל המיוחד שכהן דרש משוכרת נכס להעביר את דמי השכירות לאיש קש מטעמו על מנת להבריח את ההכנסות מנושיו. עוד הוא מפנה לתסקיר המנהל המיוחד שקבע כי כהן משך מיליוני שקלים מהחברות שלא כדין ותוך ריקון קופתן והשארת הנושים ללא שיוכלו להיפרע.

 

 

לפי אורנשטיין, יש לתת את הדעת גם על מסכת החובות הניכרת של כהן, כמי שלא יוכל לפרוע את חובותיו וחוב פיגורים של כ-50 אלף שקל בתשלומי המשכנתא. העובדה שכהן לא מסוגל לשלם התחייבויות בסכומים שאינם גבוהים תומכת בעמדת היותו חדל פירעון. לפי השופט, כהן לא סיפק כל הסבר ענייני לכך שהוא משלם את חובותיו פרט להטחת האשמות נגד הבנקים.

 

לדברי אורנשטיין, יש גם יתרון בנסיבות הקיימות למתן צו כינוס לנכסיו של כהן, גם מבחינתו. הדבר יאפשר לכהן להציע כבקשתו הסדר נושים. לפיכך קבע כי יוצא צו הכינוס, כהן ישלם תשלום חודשי לקופת הכנ"ר בסך 7,500 שקל מאוקטובר הקרוב, יגיש דו"ח על נכסיו ולא ייצא מהארץ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x