$
משפט

איש העסקים שעוכב הבוקר לחקירה בחשד למרמה הוא רמי לוי

יחד עם לוי נחקרים ראש מועצה, מנהל עיתון מקומי ואיש עסקים נוסף. על פי החשד ראש המועצה פעל להפחתת היטל ההשבחה שהיה צריך לשלם הקניון שבבעלות לוי ושותפו. בתמורה, העסיקו לוי ושותפו את אשתו של ראש המועצה בתפקיד בכיר בהנהלת הקניון

תומר גנון 10:2610.09.17

המשטרה עיכבה הבוקר (א') לחקירה את איש העסקים רמי לוי. במקביל נחקרים ראש מועצה, מנהל עיתון מקומי ואיש עסקים נוסף. הארבעה חשודים בעבירות מרמה והפרת אמונים. בדיווח לבורסה אישרה רשת רמי לוי את חקירת בעל השליטה. המסחר במניית הרשת חודש - והיא יורדת כעת ב-7%.

 

על פי הודעת המשטרה, בתום חקירה סמויה בת מספר חודשים עלה חשד להתנהלות המועצה מול בעלי הקניון שבשטחה המוניציפאלי ומול מנהל העיתון המקומי, המסקר את המועצה. על פי החשד בפרשה, ראש המועצה קידם החלטות שהטיבו עם לוי ושותפו הנוגעות לקניון שבשטח המועצה ונמצא בבעלותם, תוך שהוא מצוי בניגוד עניינים.

 

על פי החשד נגד לוי, הוא העסיק ביחד עם שותפו בקניון את אשתו של ראש המועצה. העסקתה, כך החשד, נעשתה בתמורה לפעולות שונות שביצע ראש המועצה כדי לקדם אינטרסים עסקיים של הקניון ובהם הפחתת היטל ההשבחה שנדרש מלוי בהיקף של 21 מיליון שקל. הפחתת היטלי ההשבחה הייתה שווה ללוי חסכון של מיליוני שקלים. עם זאת, לטענת ראש המועצה אשתו החלה לעבוד בקניון שבבעלות לוי רק לאחר שהם נפרדו.

 

על פי ההודעה מדובר בחקירה שעברה לאחרונה לשלב הגלוי, במסגרתה ביצעו חוקרי יאח"ה בשבועות האחרונים חיפוש במשרדי המועצה לשם תפיסת מסמכים ועכבו לחקירה חבר מועצה וכאמור הבוקר עכבו ארבעה חשודים נוספים, לצד חיפוש שנערך בבתיהם.

 

רמי לוי רמי לוי

 

נגד לוי שעוכב הבוקר התנהלה עד לפני למעלה משנה חקירה בימ"ר ירושלים בחשד לשימוש במידע אישי באמצעות מערכות חברת הסלולר שלו, רמי לוי תקשורת. התיק עבר לפרקליטות מחוז ירושלים עם המלצת המשטרה לפיה יש די ראיות להעמידו לדין. בתיק בוצעו השלמות חקירה, ובפרקליטות טרם קיבלו החלטות לגביו.

 

מסנגורו של לוי, עו"ד גדי טל, נמסר: "מר לוי פועל כל העת הן בעסקיו הפרטיים והן בעסקיו הציבוריים בצורה ישירה ונטולת רבב. אנחנו מאמינים ומקווים שכך יסתבר גם הפעם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x