משפט

החשד: שרן הדליף לגנור מידע מהקבינט המדיני-ביטחוני

כך חושדת המשטרה במסגרת פרשה 3,000. ככל הנראה המידע נוגע ליחסי הכוחות והצבעות השרים בקשר למכרז לרכישת ספינות ההגנה על אסדות הגז. מכרז שפורסם ב-2014, ונציג טיסנקרופ רצה לקדם את זכיית התאגיד הגרמני בו. בתמורה למידע קיבל שרן מגנור, באמצעות מתווכים, עשרות אלפי שקלים

זוהר שחר לוי ותומר גנון 20:0809.09.17

מנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר, דוד שרן, הדליף במסגרת תפקידו לנציג טיסנקרופ הגרמנית, עד המדינה מיקי גנור, מידע על מכרזים בתחום הרכש הביטחוני, וכן מה היו יחסי הכוחות והצבעות השרים בקבינט המדיני-הביטחוני שקשורת אליהם. אלה על פי החשד של המשטרה הפעולות שביצע בין היתר שרן במסגרת תפקידו כפקיד ציבור, בתמורה לשוחד של עשרות אלפי שקלים שקיבל מגנור.

 

 

 

ככל הנראה המידע שהדליף שרן לגנור, שאיתו היה ביחסי חברות, היה במטרה לסייע לנציג טיסנקרופ לקדם עסקה שבמסגרתה ירכשו ספינות הגנה על אסדות הגז מהתאגיד הגרמני. העסקה נחתמה לאחר שבוטל מכרז בנושא שפורסם בשנת 2014, ובו התחרו חברות מדרום קוריאה, איטליה וספרד.

 

 

דוד שרן דוד שרן צילום: עמית שעל

 

 

כאמור על פי החשד, בתמורה למידע הרגיש שהעביר שרן לגנור, הוא קיבל ממנו עשרות אלפי שקלים באמצעות מתווכים - היועצים האסטרטגיים צחי ליבר ונתי מור המקורבים אליו. כדי להסוות את קבלת הכספים חתם גנור על הסכם ייעוץ פיקטיבי מול השניים והעביר לחשבון הקשור אליהם כ-100 אלף שקלים.

 

מתוך כספים אלה, כך סיפר ליבר לדברי סנגורו יאיר רגב לחוקרי המשטרה בדיון שנערך בבית המשפט ביום חמישי, הועברו עשרות אלפי שקלים לשרן על ידי ליבר.

 

המשטרה מייחסת לשרן, המיוצג על ידי עו"ד איתן מעוז, ביצוע עבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x