$
משפט

כתב אישום, בכפוף לשימוע, נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות

היועמ"ש יודיע לציבור כי יגיש נגד אשת ראש הממשלה כתב אישום בגין עבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. האישום המרכזי יעסוק בניפוח חשבונות הוצאות אירוח כדי ליהנות מארוחות ללא תשלום. מנדלבליט הודיע אמש לגברת נתניהו על החלטתו

ynet 21:3507.09.17

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יודיע לציבור על החלטתו להעמיד לדין, בכפוף לשימוע, את אשת ראש הממשלה שרה נתניהו בפרשת מעונות ראש הממשלה. מנדלבליט הודיע לשרה נתניהו על החלטתו כבר אמש. האישום המסתמן נגדה הוא בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

על פי המסתמן, האישום המרכזי נגד נתניהו יהיה ניפוח החשבונות של הוצאות האירוח במעון ראש הממשלה, וניפוח רשימות המוזמנים כדי ליהנות מארוחות מבלי שתשלם עליהן מכיסה.

 

פרשת רהיטי הגן, שנחשפה ב"ידיעות אחרונות" לא תיכלל בכתב האישום כיוון שהיועץ המשפטי לממשלה קיבל את טענתה של נתניהו כי החזירה אותם למעון הרשמי. המדובר ברכישת רהיטי גן חדשים למעונו הפרטי של נתניהו בקיסריה והצגתם כרכישה עבור המעון הרשמי.

 

טיוטת כתב האישום מוכנה מזה כמה חודשים בעקבות ביצוע השלמות חקירה במשטרה אחרונות בפרשת מעונות ראש הממשלה, אשר חיזקו את המלצתה המקורית של פרקליטות מחוז ירושלים ושל פרקליט המדינה שי ניצן להעמיד לדין את רעיית ראש הממשלה. 

שרה נתניהו שרה נתניהו צילום אוראל כהן"

 

מיד לאחר פסח המליצה פרקליטות המחוז, אשר צפויה לנהל את התיק בבית המשפט, כי על פי חומר הראיות ומספר השלמות חקירה ובהן אחד לפני שבוע, שיש מקום לאמץ את המלצת המשטרה שהתקבלה לפני שנה.

 

 

בהודעת המשטרה בעבר נאמר שנמצאה תשתית ראייתית להעמדה לדין של נתניהו ושלושה אנשי עזר שהעניקו שירותים לנתניהו ולמעונות.

 

הפרשיות שנחקרו במשטרה עסקו בהעסקת מטפלת לאביה המנוח של נתניהו שאת עלותם גלגלה נתניהו על שכם המדינה. החקירה גם עסקה בגלגול הוצאות פרטיות של משפחת נתניהו על חשבון המדינה ובהם העסקת החשמלאי אלי פחימה בעבודות פרטיות שהוסבו להוצאות המעון לכאורה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בעמוד הפייסבוק שלו בשם משפחת נתניהו. "הטענות כנגד רעיית ראש הממשלה הן אבסורדיות ויוכחו כמופרכות", נכתב. "שרה נתניהו היא אישה אמיצה וישרה ומעולם לא נפל פגם כלשהו במעשיה. לצד עבודתה כפסיכולוגית חינוכית מומחית המטפלת בילדים מדי שבוע, היא מקדישה זמן רב לסיוע לילדים חולי סרטן, לניצולי שואה ולחיילים בודדים.

 

"העלייה התלולה בהוצאות הארוחות במעון ראש הממשלה נגרמה כתוצאה מעבירות שביצע אב הבית הבעייתי מני נפתלי, עד מדינה עבריין ושקרן סדרתי. ההוצאה החודשית הממוצעת על ארוחות מוזמנות בתקופה שבה נפתלי כיהן כאב הבית היא פי 5 (!) לעומת הממוצע החודשי בארבע השנים שלאחר מכן, כשנפתלי לא עבד שם. זה אומר הכל.

 

"נפתלי טופל האשמות שווא על רעיית ראש הממשלה כדי למלט את עצמו מאחריות לעבירות שביצע. לא זו בלבד שרעיית ראש הממשלה לא עברה שום עבירה - אלא שעצם העיסוק במזון של ראש הממשלה נתניהו, שפועל סביב השעון למען המדינה וביטחונה, ובמזון של משפחתו הוא עיסוק פתטי ואובססיבי. אף ראש ממשלה קודם לא זכה לחטטנות כזאת הגם שההוצאות של ראשי ממשלה אחרים על ארוחות היו זהות ולעתים אף גבוהות בהרבה. עד מתי תימשך ההתעסקות האובססיבית הזאת במשפחת נתניהו"?

 

מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, אמר הערב כי "במידה שכתב האישום יהיה רק על הארוחות, זה תרגיל בעיני, טריק שבה להראות כאילו היועמ"ש עובד ואשר יגרום לשרה נתניהו לצאת חלק מהכל. אני לא מחפש נקמה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x