$
משפט

פרשת ישראל ביתנו: הסדר טיעון לגזבר מטה בנימין לשעבר; פאינה קירשנבאום כפרה באישומים

אפי פלס הודה בעבירה של הפרת אמונים ללא רכיב מרמה כשהעבירות החמורות של שוחד והלבנת הון נמחקו. הוא צפוי לרצות עבודות שירות. סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום עומדת לדין, ביחד עם אחרים, על עבירות שחיתות חמורות ובהן עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון

זוהר שחר לוי 12:2807.09.17

משפטם של כמה מהנאשמים בפרשת ישראל ביתנו נפתח הבוקר (ה') עם הקראת כתב האישום נגדם. בעוד סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום וחבריה לספסל האישום דאוד גודובסקי ומנכ"ל משרד החקלאות לשעבר רמי כהן כופרים במיוחס להם, נחתם הסדר טיעון עם אפי פלס, ששימש כגזבר מטה בנימין.

 

 

 

במסגרת ההסדר עם פלס, הוא הודה בעבירה של הפרת אמונים ללא רכיב מרמה כשהעבירות החמורות של שוחד והלבנת הון נמחקו. בהתאם להודאתו הרשיע אותו השופט ירון לוי במיוחס לו. במסגרת ההסדר הוא צפוי לרצות עבודות שירות.

 

פאינה קירשנבאום מגיעה לבית המשפט פאינה קירשנבאום מגיעה לבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

 

פלס, המיוצג על ידי עו"ד ירון קוסטליץ, אמר בביהמ"ש כי שימש כגזבר במטה מועצת בנימין, ועל רקע זה פנה לקירשנבאום לקבלת תקציב לפעילות החברה וכי בהמשך יצרו איתו קשר בנוגע להעברת כספים. "הבנתי את עובדות כתב האישום המתוקן ואני מודה בהם", אמר עוד.

 

בעניינם של יתר החשודים, ביקשו סנגוריהם דחייה לצורך מענה מפורט לכתב האישום, אף שציינו כי תהיה כפירה באישומים.

 

סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום העומדת לדין, ביחד עם אחרים, על עבירות שחיתות חמורות ובהן עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון במסגרת הפרשה שכונתה "פרשת הכספים הקואליציוניים" או פרשה 242. מי שיהיה השופט שיחרוץ את דינה של חברת הכנסת לשעבר הוא שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ירון לוי, שדן בימים אלו בפרשה 512 העוסקת בארגוני הפשיעה של יצחק אברג'יל ואחרים.

 

כתב האישום נגד קירשנבאום הוגש לפני כשבועיים לבית המשפט המחוזי בתל אביב. היא נאשמת ביחד עם דוד גודובסקי ששימש כראש המטה של ישראל ביתנו ורמי כהן ששימש כמנכ"ל משרד החקלאות בשורה של פרשיות בהן נטען כי לקחו שוחד באופן שיטתי ולאורך תקופה ארוכה.

 

במקביל לכתב אישום זה הגישה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה כתב אישום נוסף, נגד נותני השוחד במספר פרשיות ובהודעה על הגשת כתב האישום הודיעה כי בימים אלה נשקלת העמדתם לדין של מעורבים נוספים.

 

מועד הקראה לכתב האישום של נותני השוחד טרם נקבע, אולם מי שידון בעניינם יהיה השופט צבי גורפינקל, שפרש לפני מספר שנים וישמש שופט עמית. שופט עמית הוא שופט שפרש לגמלאות אך ממשיך לכהן באותו בית משפט במעין מצב ביניים – כמי שעדיין מכהן בתפקיד שיפוטי בשל העומס על מערכת המשפט, אך אינו חלק מתקני השפיטה.

 

עו"ד ירון קוסטליץ המייצג את פלס מסר: "אנו מברכים על כך שהפרקליטות קיבלה את עמדתנו ולפיה מר פלס לא עבר עבירות שוחד והלבנת הון, וכי לא הייתה מרמה במעשיו".

 

המדינה מיוצגת על ידי עוה"ד מאור אבן-חן ויהונתן קרמר, קירשנבאום מיוצגת על ידי עו"ד גיורא אדרת ואורן אדרת, גודובסקי המיוצג על ידי עוה"ד אלון רון ועו"ד איילת לשם, רמי כהן ובתיה כהן מיוצגים על ידי עוה"ד אבי חימי ואוריה תוהמי ופלס מיוצג על ידי עו"ד ירון קוסטליץ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x