$
משפט

דו"ח ראשוני על תרזליט של פישמן: "תהיות על תעבורת הכספים בקבוצה"

המנהל המיוחד יוסי בנקל כתב בדו"ח שהגיש לבית המשפט שמבדיקות ראשוניות התגלה כי בין תרזליט לבין חברה אחרת בקבוצה התנהלה תעבורת כספים בהיקף של מאות מיליוני שקלים: "הממצאים דורשים בדיקות עומק פרטניות"

זוהר שחר לוי 12:1803.09.17

"בבדיקות ראשוניות התגלה כי בין 'תרזליט' לבין 'השקעות כדאיות' התנהלה בעשור האחרון תעבורת כספים בהיקף של מאות רבות של מיליוני שקלים, אשר בסיומה נותרה תרזליט חייבת כ-147 מיליון שקל להשקעות כדאיות", כך כתב המנהל המיוחד של תרזליט שהייתה בשליטת אליעזר פישמן, בדו"ח שהגיש הבוקר (א') לבית המשפט.

 

עו"ד יוסי בנקל, המשמש כנאמן בפשיטת הרגל בעניינו של פישמן, קיבל בחודש יולי מינוי מבית המשפט המחוזי בתל אביב כמנהל מיוחד לחברת תרזליט, מקבוצת פישמן.

 

אליעזר פישמן (ארכיון) אליעזר פישמן (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

 

הבקשה לפירוקה של תרזליט הוגשה על ידי החברה ובהסכמת הנושים. נכתב בה כי היא משמשת חברת אחזקות המחזיקה במניות חברת בלסינגטון אחזקות, ביאליווק השקעות והום סנטר. בקשת הפירוק הוגשה לאור פניית בנק הפועלים, הנושה הגדול והעיקרי של החברה, ודרישתו לפרק את החברה על מנת לאפשר חולקה של נכסיה, מקורות נזילים בהיקף של כ-50 מיליון שקל בין נושי החברה.

 

בדו"ח הראשון שהגיש בנקל כנאמן לחברה הוא מבהיר כי הממצאים ממחישים את מורכבות קבוצת פישמן ואת ההעברות שנעשו בה, כמו גם את דרך התנהלות הקבוצה טרם קריסתה בכלל, ואורח מימון עסקיה בפרט.

 

לפי הדו"ח, עם מינויו החל בנקל לפעול לחקירת עסקי החברה, מהלכיה הכלכליים והעברות הכספים והחיובים, ככל שישנן, בין החברה לחברות אחרות בקבוצת פישמן. לשיטתו הממצאים שהתקבלו עד כה דורשים בדיקות עומק פרטניות "על כל המשתמע מכך".

 

כך למשל, מצא הנאמן כי בין חברת תרזליט לבין חברת השקעות כדאיות, גם היא מקבוצת פישמן, הועברו בעשרות האחרון כספים בהיקף של מאות רבות של מיליוני שקלים שבסיומם נותרה החברה, לפחות על פי הספרים, חייבת כ-147 מיליון שקל להשקעות כדאיות. "אין חולק", נכתב בדו"ח, "כי מצב דברים זה מחייב העמקת הבדיקה וניסיון להתחקות אחרי פעילות כספית זו, מניעיה ומטרותיה, שבשלב זה ועל פני הדברים, אין לה קשר להיקף הפעילות, הנכסים וההכנסות של תרזליט".

 

עו"ד יוסי בנקל עו"ד יוסי בנקל צילום: עמית שעל

 

 

עוד מצוין בדו"ח, כי במסגרת בדיקתו של עו"ד בנקל נערכה חקירה אינפורמטיבית במשרדו לרונית אבן, יד ימינו של פישמן ששימשה כדירקטורית של תרזליט עד מאי 2017.

 

לפי הדו"ח, חקירתה הניבה פרטים מסוימים לגבי עסקיה ומצבה של החברה "אולם בד בבד, עוררה תהיות לא מעטות לעניין אורח ההתנהלות, החתימה על חיובים וההעברות בתוך הקבוצה - עניינים אשר המנהל המיוחד ללא ספק ידרש אליהם בעתיד".

 

"בטפח הראשוני שנחשף מן התמונה עולה עדות נוספת של המורכבות ואורח ניהול העסקים הסבוך בקבוצה, וכי 'יש דברים בגו'", מוסיף עו"ד בנקל בדו"ח שמציין כי ראוי להוסיף ולהעמיק בעניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x