משפט

בלעדי לכלכליסט

מסתמן: עורכי הדין שייצגו את החברות של אורן קובי ישתתפו בכיסוי החובות

משרד עמר, רייטר, ז'אן, שוכטוביץ, שליווה את החברות של אורן קובי, במגעים להעברת כ־5 מיליון שקל לקופת הפירוק, מבלי להודות באחריות

זוהר שחר לוי 06:5903.09.17

מסתמן הסכם בין משרד עמר, רייטר, ז'אן, שוכטוביץ, פירמת עורכי הדין שייצגה בעבר את החברות שהיו בשליטת אורן קובי, לבין הנאמן בהליכי הפירוק, כך נודע ל"כלכליסט". 

 

 

בין הצדדים עדיין מתנהל משא ומתן וטרם נחתם הסכם. ההערכה היא על סכום של כ־5 מיליון שקל. במסגרת ההסכם המתגבש עם הנאמן, עו"ד חגי אולמן, יובהר כי המשרד אינו נושא באחריות כלשהי כלפי החברות שנקלעו להליכי פירוק או כלפי לקוחות החברות.

 

קבוצת החברות שהיתה בשליטת קובי, בהן אדמה ולוגיסטיק גרופ, נקלעה להליכי פירוק במאי 2016. במקביל נפתחה נגד קובי חקירה במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב בחשד כי גנב מעל 20 מיליון שקל מכספי לקוחותיו.

 

עו"ד אמיר עמר ואורן קובי עו"ד אמיר עמר ואורן קובי צילום: אוראל כהן

 

 

במסגרת הליכי הפירוק מונה עו"ד חגי אולמן ממשרד יהודה רוה למפרק החברות וכנאמן לנכסיו של קובי בהליך פשיטת הרגל נגדו. קובי הוכרז בחודש יולי כפושט רגל במסגרת הליכים אלו. מאז קרסו החברות פעל עו"ד אולמן למימוש נכסיו של קובי ובהם דירות בשוהם ובמגדלי yoo שכבר נמכרו ודירה נוספת במגדלי אקירוב שטרם נמכרה.

 

בהחלטה שניתנה על ידי שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, צוין כי לנאמן לנכסיו של קובי הוגשו 780 תביעות חוב ולפיהן היקף חובותיו של קובי עומד על 63 מיליון שקל והיקף חובות החברות שבקבוצה הוא 114 מיליון שקל. סך כל החובות שאינם חופפים מגיע ל־176 מיליון שקל.

 

קובי המיוצג על ידי עורכי הדין אילן שביט וחן סידבון ממשרד חיים צדוק, הגיש לאחרונה לבית המשפט הצעה להסדר נושים ואף הפקיד מיליון שקל כבטוחה להצעה. על פי הסדר הנושים שהציע, הוא יפרע 100% מחובותיו וחובות החברה בפריסה ארוכת שנים. הסדר הנושים של קובי יובא בפני אסיפת נושים ביום שלישי השבוע.

 

מנציגיו של אורן קובי נמסר: "במשך שנה וחצי נערך משפט שדה שהשיט על אורן קובי אחריות בלעדית לקריסה הכלכלית תוך כדי התעלמות מ "שומרי הסף" שניצחו על כל התזמורת הזאת. אנו רואים בהסכם של משרד עמר רייטר כהודאה בכשל ואנו מקווים שזאת סנונית ראשונה לשאר משרדי עורכי הדין מהגדולים במדינה שליוו והנחו כל צעד ושעל בהתנהלות החברה. כמו שאורן לקח אחריות על 100% מהסכם ההחזר ועל כשלון עסקי כך אנו מצפים מהכונס ומבית המשפט להטיל את מלוא האחריות הנדרשת על משרדי עורכי הדין שכשלו, טעו והטעו לאורך כל הדרך. אורן מתכוון לחזור עם התובנות והניסיון מהטלטלה של השנים האחרונות ולהיות הגורם המוביל בישראל בתחום הקרקעות ובימים אלה מייסד רשת נכסים באירופה וניהולם עבור משקיעים".

 

עו"ד חגי אולמן, המנהל המיוחד לנכסי אורן קובי וחברת אדמה מסר: "במסגרת דוחות המנהל המיוחד ניתנה התייחסות גם לשומרי הסף, שכן עניין זה מטופל על ידי המנהל המיוחד. יובהר כי אין כל הסכם בין המנהל המיוחד לבין משרד עורכי הדין AYR. כל הדיווחים בנושאים הקשורים להשאת קופת הפירוק, לטובת נושיו של החייב אורן קובי, חברת אדמה והחברות הקשורות בה, יוגשו במועד וכדין לבית המשפט".

 

ממשרד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ נמסר: "התקיימו מספר שיחות בין נציגי המשרד לעו"ד אולמן אך לא הוגשו סיכומים או הסכמות כלשהם. בכל מקרה, המשרד מדגיש כי לא נפל כל רבב במעשיו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x