$
משפט

פרשת גל הירש: זוכה שר ההגנה לשעבר בגיאורגיה שנאשם בשחיתות

דוד קאזרשווילי, ישראלי לשעבר, היה שר ההגנה של גיאורגיה בעת שהחברה של תא"ל במיל' הירש סיפקה שירותי ייעוץ והדרכה לצבא הגיאורגי, והוא נחשד שקיבל ממנו שוחד; הירש, שהיה מועמד למפכ"לות, חשוד בעבירות של קבלת דבר במרמה ובביצוע עבירות על חוק איסור הלבנת הון

זוהר שחר לוי 21:4530.08.17

דוד קאזרשווילי, לשעבר שר ההגנה של גיאורגיה, שלפי החשד קיבל שוחד מתא"ל במיל' גל הירש, זוכה היום (ד') בגיאורגיה מעבירות השחיתות שיוחסו לו.

 

 

 

חקירתו של הירש וחברת הייעוץ הביטחוני "דיפנסיב שילד" שבבעלותו החלה בעקבות החקירה בגיאורגיה נגד קאזרשווילי. באוגוסט 2015 נודע כי משרד המשפטים הגיאורגי הגיש בקשה לחיקור דין של הירש וגורמים נוספים בחברת הייעוץ הביטחוני שבבעלותו, במסגרת ההליך הפלילי שהתנהל נגד קאזרשווילי.

 

קאזרשווילי, ישראלי לשעבר שהתגורר כנער בחולון, היה שר ההגנה של גיאורגיה בשנת 2008. זאת בעת שהחברה של הירש סיפקה שירותי ייעוץ והדרכה לצבא הגיאורגי.

 

לאחר מכן נפתחה חקירה בישראל נגד הירש בלהב 433 והוא נחקר תחת אזהרה, בחשד שנתן שוחד לעובד ציבור זר - קאזרשווילי. יחד עם עובדים נוספים, נחקר הירש על כך שזכה שלא כדין בפרויקטים בהיקפים גדולים בחו"ל.

 

הירש, מיוצג על ידי עוה"ד נבות תל-צור, גיורא אדרת וטל שפירא, שהיה מועמד למפכ"לות חשוד בעבירות של קבלת דבר במרמה ובביצוע עבירות על חוק איסור הלבנת הון.

 

גל הירש. האם הזיכוי בגיאורגיה ישפיע גם עליו גל הירש. האם הזיכוי בגיאורגיה ישפיע גם עליו צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

שני כתבי אישום

 

בשנת 2013 הוגש בגיאורגיה כתב אישום על עבירות שוחד נגד קאזרשווילי, שעזב את המדינה ב-2012 בלי קשר לפרשה. הוא הואשם בשתי פרשיות שחיתות. לפי אישום אחד הוא היה מעורב בשנים 2012-2007 בארגון רשת הברחה של אֶתָנוֹל (הכוהל הפשוט ביותר לאחר מתנול) בשווי מיליוני דולרים עבור תעשיית האלכוהול של גיאורגיה.

 

לפי האישום השני, הוא עשה שימוש בלתי ראוי בכספי מדינה כשבין היתר מדובר על קשריו עם חברת דיפנסיב של הירש.

 

לפני מספר חודשים, לאחר שמיעת עדויות, דחה בית המשפט באנגליה את בקשת ממשלת גאורגיה להסגיר לידה את קאזרשווילי, המיוצג על ידי עוה"ד דרור ארד-איילון וגיא זאבי, בקובעו כי בקשת ההסגרה נובעת מרדיפה פוליטית. לפי עוה"ד, בהחלטת בית המשפט באנגליה נדחו טענות ממשלת גיאורגיה באשר לעסקה שנערכה בין חברת דיפנסיב שילד לבין משרד הביטחון הגאורגי, בקובעו כי הראיות קלושות וכי לא נפל פגם בעסקה, העומדת במרכז החקירה. נציין כי בית המשפט בצרפת דחה בקשה דומה.

 

היום כאמור זוכה קאזרשווילי בגיאורגיה מכתב האישום שהוגש נגדו, גם בנוגע לפרשייה הקשורה לדיפנסיב שילד. טרם ברור כיצד משפיע זיכוי זה על החקירה המתנהלת בישראל בעניין זה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x