$
דעות

התזה של קובי מימון התמוטטה בבית המשפט

קובי מימון מתעקש שנים שאינו בעל השליטה בנצבא; שופט בית המשפט המחוזי חשב אחרת

ענת רואה 08:4627.08.17

שבע שנים חוזר וטוען איש העסקים קובי מימון שאינו קשור לשליטה בקבוצת נצבא ולחברות מקבוצת אקוויטל, וחלק נכבד מההכחשות הללו נמסר לכל גורם רלבנטי באמצעות פרקליט הצמרת פיני רובין העומד בראש משרד עו"ד גורניצקי, ושותפו עו"ד ירון אלכאוי.

 

והנה בשבוע שעבר, ואפילו ללא דיון מסודר בעניין, קבע השופט בנימין ארנון מבית משפט מחוזי מרכז שמימון הוא בעל השליטה בנצבא. וכך כתב השופט ארנון בפסק דינו: "נצבא, באמצעות בעל השליטה קובי מימון, טענה כי היא פועלת לטובת התחנה ולצורך הגעה להסדר הרבה יותר טוב. בפועל היא פעלה למען האינטרסים האישיים שלה". לפני כשבע שנים, במאי 2010, מימון הודיע שהוא מתפטר מתפקידו כיו"ר קבוצת אקוויטל ועוזב לפיתוח עסקים בחו"ל. מי שהחליפו היה חיים צוף, ומאז ועד היום פעל מימון להרחיק את עצמו בכל דרך מאחזקות או שליטה במי מהחברות המשויכות אליה.

 

 

קובי מימון קובי מימון צילום: אוראל כהן

 

יתר על כן, פרסומים בעיתונות שכללו את המילים "קובי מימון בעל השליטה בנצבא" (או כל חברה אחרת בקבוצה) נענו לרוב במכתבים ששיגר משרדו של עו"ד רובין שהודיעו כי מדובר ב"טעות" וביקשו לא לחזור עליה. הנה, למשל, הכחשה של עוה"ד רובין ואלכאוי כפי שנמסרה לפי כשנתיים ל"כלכליסט": "כפי שהודע לא פעם בעבר, מימון אינו בעל שליטה בישראמקו. הוא משמש כיום יועץ לחלק מהחברות בקבוצת אקוויטל". משרד גורניצקי מייצג כבר שנים את שניהם. בפסק הדין חזר השופט ארנון שלוש פעמים על האמירה "מימון בעל השליטה בנצבא" וציטט דברים דומים מתצהיר שהגיש ב־2013 לבית המשפט מנכ"ל התמח"ת לשעבר חיים אביגל.

 

ממשרד גורניצקי נמסר בתגובה: "שאלת השליטה בנצבא לא נדונה בהליך זה, ואין קביעה של השופט בעניין, להבדיל מאמירות אגב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x