משפט

בית המשפט הורה על עיקול כספים המגיעים לגד זאבי ממכירת בית החולים אלישע

הצו ניתן לבקשת בנק דיסקונט שטוען לחוב של זאבי של כ-22 מיליון דולר. בנוסף, נענה השופט לבקשת בנק דיסקונט והתיר להמציא לגד זאבי התראת פשיטת רגל

זוהר שחר לוי 10:2924.08.17

בית המשפט המחוזי בחיפה נתן אתמול (ד') צו מניעה זמני ועיקול זמני, במעמד צד אחד, על הכספים המגיעים לאיש העסקים גד זאבי ממכירת בית החולים אלישע בחיפה שבבעלותו. הצו ניתן לבקשת בנק דיסקונט שטוען לחוב של זאבי של כ-22 מיליון דולר.

 

 

 

בנוסף, נענה השופט נאסר ג'האשן לבקשת בנק דיסקונט והתיר להמציא לגד זאבי התראת פשיטת רגל.

 

לפני כחודשיים רכש איש העסקים צביקה בארינבוים את בית החולים אלישע מידי זאבי תמורת כ-180 מיליון שקל. אלישע הוא בית החולים הפרטי הגדול והמוביל בצפון הארץ, כאשר העסקה לא כללה את בניין בית החולים, שנשאר בידי זאבי.

 

גד זאבי גד זאבי

 

 

באמצעות עורכי הדין אסף אנגלרד וזוהר אילן ממשרד המבורגר עברון, טוען הבנק כי ב-2006 נחתם בינו לבין זאבי הסכם שקיבל תוקף של פס"ד לפיו עליו לשלם לבנק כ-31 מיליון דולר. לטענת הבנק על זאבי היה להשלים את תשלום החובות עד ל-31.12.2016 אולם במועד עמדת יתרת החוב על כ-22 מיליון דולר.

 

לטענת הבנק, התמורה ממכירת בית החולים אלישע אמורה להגיע לכיסו של גד זאבי וקיים חשש סביר, כי זאבי ינסה להבריח את הכספים הללו ובכך לסכל את השבת חובו לבנק.

 

עוד טוען הבנק במסגרת הבקשה, כי אמנם זאבי הוא בעל השליטה בפועל בבית החולים אלישע, אולם על פי פרסומים משנת 2014 בית ההשקעות מיטב דש נתן לזאבי הלוואה פרטית של כ-100 מיליון שקל וכנגדה שיעבד זאבי את בית החולים ונכסים נוספים שהיו בבעלותו לטובת בית ההשקעות. "בדיקה בתדפיס רשם החברות של חברת אלישע העלתה, כי ביום 30.11.2014 נרשם שעבוד לטובת מיטב דש על מלוא זכויותיה של חברת אלישע בבית החולים", נטען על ידי דיסקונט.

 

עוד נטען, כי בית החולים מוחזק על חברות אשר גד זאבי, אשתו טליה ובנו גור, הם הדירקטורים שלהן. לטענת הבנק, לפי הדוחות של חברת יפנאוטו החברה שמחזיקה בכל החברות שמתחתיה היא חברה זרה הרשומה באיי הבתולה הבריטיים, וכל הונה הוא בבעלות נאמנות משפחתית הרשומה בליכטנשטיין, "שנהניה הסופיים הם אשתו של גד זאבי וארבעת ילדיו".

 

לכן, טוען הבנק, "כל הדוגמאות הנ"ל מלמדות, כי בעל השליטה בפעול בחברת אלישע הוא למעשה גד זאבי. לפיכך, כספי התמורה שיגיעו במסגרת עסקת בית החולים אלישע צפויים להגיע באופן ישיר או עקיף לכיסו של החייב עצמו".

 

לשיטת הבנק, החייב "באופן מקומם שאין כדוגמתו, בחר פעם אחר פעם להפר את ההסכמות שהוגשו עם הבנק ולהתחמק מתשלום חובותיו". עוד צוין כי הוצאת הצו הינה הכרחית דחופה ונחוצה "נוכח חשש סביר להברחת כספי התמורה של עסקת בית חולים אלישע עם היוודע לחייב על המצאת התראת פשיטת הרגל נגדו".

 

בית המשפט קיבל את טענות הבנק ונתן צו מניעה האוסר על זאבי וכל אחד אחר מטעמו לעשות כל שימוש ברכושו וכן הטיל עיקול זמני על הכספים המגיעים לו ממכירת בית החולים. במסגרת ההחלטה נקבע כי דיון נוסף יתקיים בשבוע הבא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x