$
רכב

מחרימים את תערוכת הרכב בפרנקפורט

תשע יצרניות בכירות, ובהן וולבו ופז’ו, ייעדרו מתערוכת הרכב שצפויה להיתפח ב־14 בספטמבר. הסיבה: עלויות גבוהות מדי

תומר הדר 08:1121.08.17

תערוכת הרכב השנתית של פרנקפורט, צפויה להיפתח ב־14 בספטמבר. מדובר באחת משלוש תערוכות הרכב האירופיות החשובות בעולם, לצד תערוכת פריז ותערוכת ז'נבה, שבה, כמו בכל תערוכה, יצרני הרכב נפגשים זה עם זה כדי לקבל רעיונות חדשים, קצת מרגלים זה אחרי זה, וכמובן חושפים את משנתם ודגמיהם החדשים לציבור הרחב.

 

אלא שהשנה, לראשונה בהיסטוריית תערוכות הרכב הגדולות, חלק ניכר מיצרני הרכב החליטו פשוט לא להגיע. אמנם יצרנים נוטים לא להגיע לתערוכות, אם אין להם דגם בולט להציג, אך הפעם מדובר בלא פחות מתשעה יצרנים, שמכירותיהם תופסות כ־20% מעוגת המכירות האירופית. על פי דיווחים באירופה, מדובר באלפא רומיאו, DS (מותג היוקרה של סיטרואן), פיאט, אינפיניטי, ג'יפ, מיצובישי, ניסאן, פיז'ו וולבו.

 

מדוע יצרני הרכב הגדולים האלה בחרו לא להגיע לתערוכת הרכב? בשל העלויות הגבוהות של האירוע ובשל הרצון שכל הפוקוס יהיה עליהם. עלות הקמת מיצג ליצרנים הבכירים בתערוכת פרנקפורט נאמדת במיליוני יורו, כולל שכירויות, שטחי תצוגה, הזמנות לנכבדים ולתקשורת, אירוח של התקשורת והסעדה.

 

תערוכת פרנקפורט 2016 תערוכת פרנקפורט 2016

 

 

בשנים האחרונות הבינו יבואני הרכב שההשקעה אינה מוצדקת על רקע העדפתם של יותר ויותר צרכנים להתרשם מהדגמים החדשים באינטרנט. גם הדיווחים בתקשורת על התערוכות הופכים ליותר מפורטים באמצעות וידאו ואמצעים אינטראקטיביים. כל אלה גורמים להפחתת ההכנסות ממכירת כרטיסים, ולהעלאת העלויות ליצרני הרכב.

 

מלבד זאת, יותר ויותר יצרנים מעדיפים להיות במרכז העניינים ולייצר חשיפות משלהם, ללא "שכנים" שיגזלו את תשומת לבם של מבקרי התערוכות.

 

מיצובישי לדוגמה תקיים היום (שני) אירוע מיוחד לחשיפה של אקליפס (ליקוי חמה) קרוס, שיתקיים בעת ליקוי החמה היום. בנוסף לכך המכוניות בתערוכות הרכב ניצבות מאחורי חבלים ונשמרת על ידי אנשי ביטחון, והיצרנים מבינים שהקהל מעדיף אירועים שבהם ניתן לשמוע מנועים ולמשש את הרכב. מה גם שעלותם של אירועים כאלה נמוכה מזו של השתתפות בתערוכת פרנקפורט. לאחרונה למשל התקיים בבריטניה פסטיבל המהירות של גודווד, שבו הוצגו דגמים שהתחרו ביניהם על מסלול מרוצים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x