$
משפט

יש תאריך: משפטה של פאינה קירשנבאום ייפתח ב-10 בספטמבר

סגנית שר הפנים לשעבר היא הנאשמת המרכזית בפרשת הכספים הקואליציוניים, וכתב האישום מייחס לה עבירות שחיתות חמורות

זוהר שחר לוי 17:2719.08.17

משפטה של סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום צפוי להיפתח ב־10 בספטמבר בבית המשפט המחוזי בתל אביב בפני השופט ירון לוי. כתב האישום מייחס לה, ולנאשמים נוספים, עבירות שחיתות חמורות, ובהן עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון במסגרת הפרשה שכונתה פרשת הכספים הקואליציוניים.

 

 

כתב האישום נגד קירשנבאום הוגש לפני כשבועיים לבית המשפט המחוזי בתל אביב. היא נאשמת ביחד עם דוד גודובסקי ששימש כראש המטה של ישראל ביתנו ורמי כהן ששימש כמנכ"ל משרד החקלאות בשורה של פרשיות שבהן נטען כי לקחו שוחד באופן שיטתי ולאורך תקופה ארוכה.

פאינה קירשנבאום פאינה קירשנבאום צילום: מיקי אלון

 

 

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום גם נגד נותני השוחד לקירשנבאום ולעובדי ציבור נוספים, ובהודעה על הגשת כתב האישום נמסר כי בימים אלה נשקלת העמדתם לדין של מעורבים נוספים. מועד הקראת כתב האישום של נותני השוחד טרם נקבע.

 

מי שידון בעניינם יהיה השופט צבי גורפינקל, שפרש לפני כמה שנים וישמש שופט עמית. השופט גורפינקל דן בעבר במשפטו של דני דנקנר, לשעבר יו"ר בנק הפועלים, בפרשת הבנק הטורקי פוזיטיף. הוא ידוע כשופט מחמיר, ואת דנקנר הוא דן לשנת מאסר בפועל, אף שחתם הסדר טיעון עם הפרקליטות. בטרם פרישתו הוא דן את "הסנדק הישראלי", העבריין איתן חייא, ל־20 שנות מאסר לאחר שהרשיע אותו בעבירות של הלבנת הון, שימוש ברימון רסס וסחיטה באיומים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x