$
רכב

מהשבוע הבא: הנפקת רישיונות רכב לראשונה גם בסניפי דואר ישראל

בשלב הראשון ניתן יהיה להנפיק את רישיון הרכב ב-14 סניפים של הדואר, ובחודש ספטמבר יורחב השירות לכל הסניפים. במקביל הורה שר התחבורה להעניק פטור ממבחן נהיגה למי שמחזיק רישיון נהיגה זר

ליאור גוטמן 14:0016.08.17

משרד התחבורה מרחיב את שירותי הנפקת רישיונות הרכב, ומיום ראשון הקרוב (20 באוגוסט) יוכלו נהגים לקבל רישיון רכב - טסט - גם בסניפי הדואר.

 

במסגרת ההסדר החדש, כל נהג שתוקף רישיון הרכב שלו פג ולא קיבל את רישיון הרכב לכתובתו, או נהג שרישיונו אבד או נגנב, יוכל להפיק רישיון רכב חדש בסניפי הדואר ברחבי הארץ.

 

תור במשרד הרישוי תור במשרד הרישוי צילום: תומר הדר

 

 

בשלב הראשון ניתן יהיה להנפיק את רישיון הרכב ב-14 סניפים של דואר ישראל ברחבי הארץ (ירושלים, חיפה, טבריה, עפולה, קרית שמונה, סכנין, באר שבע, אשדוד, חולון, תל אביב, רמת גן ונתניה), ואילו בתחילת חודש ספטמבר השירות יורחב לכל 700 סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ.

 

נהג שיבקש להנפיק רישיון רכב בדואר יידרש להציג תעודת זהות. השירות בסניפי דואר ישראל לא יינתן לבעלי רישיון רכב שחלות עליהם הגבלות מטעם רשויות המדינה, כמו הוצאה לפועל או בית משפט. במשרד התחבורה טוענים שמאז חודש מאי 2017 ניתן להנפיק גם רישיון נהיגה בכל אחד מ-700 סניפי הדואר בארץ.

 

דואר ישראל דואר ישראל צילום: אוראל כהן

 

 

במקביל, שר התחבורה ישראל כץ הורה להעניק פטור ממבחן נהיגה למי שמחזיק בידיו רישיון נהיגה זר. ההוראה רלוונטית לעולים חדשים, תושבים חוזרים, עובדים ותושבים זרים. אלו יוכלו לקבל רישיון נהיגה ישראלי קבוע באמצעות הצגת רישיון נהיגה זר במידה ותוקפו הוא לפחות לחמש שנים.

 

עוד הוחלט במשרד לתת פטור לנהגים שמלאו להם 40 שנה ויותר מבדיקות ראייה כתנאי לחידוש רישיון הנהיגה. בשנים האחרונות נדרשו הנהגים מעל גיל 40 לבצע בדיקות ראייה אחת לעשר שנים במסגרת חידוש רישיון הנהיגה.

 

מי שיהיה אחראי על דיווח בעיות רפואיות הם רופאי המשפחה. "במרבית המדינות בעולם לא מבוצעות בדיקות ראייה כתנאי לחידוש רישיון הנהיגה, ולכן הוחלט על הסרת הנטל הביורוקרטי", מסרו ממשרד התחבורה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x