$
משפט

העו"ד שסולק מייצוגית נגד אשכנזי: "לפסול את כבוב"

יוגב חלפון, עוה"ד שהגיש את התביעה הייצוגית במקור, טוען כי החלטת השופט חאלד כבוב מעידה על "מכרז תפור"

ענת רואה 08:1614.08.17

השופט חאלד כבוב בחר במשרד עורכי הדין של רנן גרשט ואופיר נאור להמשיך בניהול התביעה הייצוגית נגד גבי אשכנזי בפרשת שמן במקום התובע המקורי עו"ד יוגב חלפון.

 

אלא שחלפון שסולק מהתיק אינו מתכוון לוותר. הוא הגיש אתמול הודעה בהולה לשופט כבוב, הודיע בה כי הוא מתכוון לבקש את פסילתו, ותקף בבוטות את ההחלטה "השערורייתית" שלטענתו היוותה "מכרז תפור" ומינוי מקורבים.

 

השופט חאלד כבוב השופט חאלד כבוב צילום: אוראל כהן

 

 

חלפון טוען שהחלטתו של כבוב "מעידה כי המכרז היה 'תפור לעורכי דין אלה' והתוצאה היתה ידועה מראש". לטענת עו"ד חלפון, "בחירתם של עוה"ד גרשט ונאור לא נובעת מעיקרון של טובת הקבוצה אלא מתן יחס מועדף לעורכי דין שביהמ"ש חפץ ביקרם".

 

השופט כבוב מסר כי ראוי לחלפון "להימנע מלשון בוטה ומשתלחת שאין בינה לבין האמת דבר וחצי דבר אלא דברי בלע והשמצות מופרכות". לדברי כבוב, החלטתו המנומקת שניתנה לפני שלושה ימים פירטה על פני עשרות עמודים את כל השיקולים הרלבנטיים, ולאחר שתוגש בקשת הפסילה הוא יתייחס לתוכנה.

 

חלפון הגיש את התביעה ב־2013 נגד היו"ר לשעבר של חברת שמן, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, ונגד המנכ"ל לשעבר יוסי לוי. עיקר התביעה נוגע להודעות שפרסמה החברה כי נמצא נפט באיכות גבוהה, שהתבררו ככוזבות ונטעו במשקיעים תקוות שווא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x