$
משפט

ביהמ"ש: אופיר נאור ינהל הייצוגית נגד גבי אשכנזי

בהחלטה מנהלתית נדירה הורה השופט חאלד כבוב על החלפת משרד עורכי הדין המנהל את התביעה הייצוגית בפרשת שמן, וזאת תוך כדי ההליך

ענת רואה 08:1013.08.17

עורכי הדין אופיר נאור ורנן גרשט ינהלו את התביעה הייצוגית נגד גבי אשכנזי בפרשת שמן, והטיפול בה יחודש בקרוב, כך החליט בית המשפט הכלכלי ביום חמישי האחרון.

 

 

 

השופט חאלד כבוב קיבל החלטה מנהלתית נדירה, כשקבע בפעם הראשונה על החלפת משרד עורכי הדין המנהל את התביעה הייצוגית, תוך כדי התנהלות ההליך. זאת לאחר שהנושא נדון בערכאות שונות, כולל בית המשפט העליון, שהעביר אותה לשופט כבוב.

 

השופט חאלד כבוב השופט חאלד כבוב צילום: אוראל כהן

 

כבוב דן במועמדותם של שמונה משרדים מובילים בתחום התביעות הייצוגיות, והחליט כי עורכי הדין נאור וגרשט יחליפו את עורכי הדין יוגב חלפון ובתיה חלפון שהגישו במקור את התביעה הייצוגית נגד שמן.

 

התביעה הייצוגית הוגשה באוקטובר 2013 נגד יו"ר שמן משאבי גז ונפט בע"מ לשעבר, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, ונגד מנכ"ל החברה לשעבר יוסי לוי. סכום התביעה הנטען 65 מיליון שקל. הטענה העיקרית בתביעה היתה שהחברה פרסמה הודעות כוזבות ובכך הטעתה את המשקיעים. ההכרה בתביעה כייצוגית נעשתה באוקטובר 2016 ונטען בה כי החברה פרסמה מספר הודעות בדבר הימצאות סימני נפט ברמה גבוהה בקידוח "ים 3", וכי ההודעות שהתבררו כוזבות "נטעו במשקיעים תקוות שווא כי נמצא נפט באיכות גבוהה אך לבסוף הקידוח נמצא יבש".

 

עוד נטען בתביעה כי אשכנזי ולוי ידעו שמדובר בקידוח יבש ובכל זאת נתנו למשקיעים להשקיע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x