$
משפט

נושי חפציבה: "יצחק מולכו מתעלם מאיתנו"

מחזיקי האג"ח טוענים כי המנהל המיוחד שמונה לקבוצת הנדל"ן לא מפרסם דו"חות ולא פועל למכירת נכסים שעשויים לפרוע חלק מהחוב

ענת רואה 08:0913.08.17

עשר שנים אחרי קריסת קבוצת הנדל"ן חפציבה, מחזיקי האג"ח של חפציבה ג'רוזלם גולד טוענים כי המנהל המיוחד של הקבוצה, עו"ד יצחק מולכו, מתעלם מהם לחלוטין: אינו מפרסם דו"חות ואינו מסביר מדוע עד כה לא נעשה דבר כדי לקדם מכירת מקבצי דיור ששייכים לחברה שבפירוק ויכולים לפרוע חלק מחובות הנושים.

 

 

 

בבקשה למתן הוראות שהגישו נאמני האג"ח למחוזי ירושלים הנושים מביעים את השתאותם על התנהלות מולכו: "התהפכו היוצרות. מולכו הוא עיקר העיקרים, והנושים הם בבחינת צד חיצוני להליך שתפקידם לשבת בצד וככל הנראה להמתין עשר שנים נוספות בלי לקבל מידע מלא, לפקח ולבקר את התנהלות בעל התפקיד".

 

עו"ד מולכו. מחזיקי האג"ח נאלצים ללקט "רסיסי מידע" עו"ד מולכו. מחזיקי האג"ח נאלצים ללקט "רסיסי מידע" צילום: עומר מסינגר

 

בבקשה שהוגשה באמצעות עורכי הדין עדי פיגל ועידן דנינו נטען כי האחריות בתיק לא מוטלת רק על המנהל המיוחד, "אלא בראש ובראשונה על הכנ"ר, שמונה לפי בקשתו ובניגוד לדעת הנושים לתפקיד המפרק הקבוע של החברה". לפי מחזיקי האג"ח, ב־2015 הגישו נאמני האג"ח בקשה למנות את עו"ד גיא גיסין למפרק הקבוע, אלא שהכנ"ר דאז פרופ' דוד האן "הגיש בקשה משלו שבה התנגד לעמדת רוב הנושים ועתר למינויו של הכנ"ר עצמו כמפרק קבוע והמשך העסקת המנהל המיוחד תחתיו".

 

השופט יעקב צבן קיבל את בקשת הכנ"ר, ומינה את האן לתפקיד. באופן זה, לטענת מחזיקי האג"ח, הכנ"ר שהיה אמור לפקח על מולכו נהיה בעצמו בעל תפקיד בתיק.

 

לטענת מחזיקי האג"ח, הם הגישו את הבקשה לאחר פניות חוזרות למולכו ולכונס הרשמי בתלונות על עיכוב עצום ובלתי מתקבל על הדעת בטיפול בתיק. לטענתם, חרף העיכוב העצום, מולכו אינו מגיש לבית המשפט דו"חות תקופתיים מרכזיים, ומחזיקי האג"ח, שהם הרוב המוחלט מהנושים הבלתי מובטחים, "נאלצים ללקט רסיסי מידע משל היו הנושים הצד שכנגד, ולא הגורם שעבורו אמור המנהל המיוחד לעמול". על רקע זאת מבקשים מחזיקי האג"ח שבית המשפט יורה למולכו ולכנ"ר לפעול למימוש מקבצי הדיור השייכים לקופת הפירוק. לטענת המחזיקים, תכלית הליך חדלות הפרעון בתיק היא להביא למימוש זכויות ונכסי החברה ולשלם דיבידנד פירוק לנושים. לטענתם, הם פנו לעו"ד מולכו כבר לפני שנה, אך הוא נוהג בחוסר שקיפות ולא נותן מענה ענייני. הכנ"ר מצדו אינו משיב כלל לפניות לקבלת מידע.

 

השופט אלכסנדר רון הורה למולכו להגיב לבקשה בדחיפות, ימים אחדים לאחר סיום פגרת הקיץ של בתי המשפט.

 

מטעם משרד שמרון, מולכו, פרסקי נמסר: "הבקשה של מחזיקי האג"ח כוללת אי-דיוקים רבים, ומותחת ביקורת משתלחת וחסרת כל בסיס על הכונס הרשמי ועל המנהל המיוחד - העושים את מלאכתם נאמנה ובהצלחה, כפי שגם בית המשפט קבע בבירור לא אחת. ניתן לשער שהרקע לבקשה הוא אכזבתם של מחזיקי האג"ח מהחלטת בית המשפט מיולי 2015 לדחות את בקשתם למנות מפרק אחר במקום הכונס הרשמי. למרבה הצער, במקום לערער בערכאות, הם תוקפים בציבור את הכונס הרשמי ואת המנהל המיוחד מטעמו בטענות מופרכות.

 

"תיק הפירוק מתנהל בשקיפות מלאה, הכוללת דו"חות תקבולים ותשלומים שנתיים מפורטים. מאז קריסת חפציבה, הוציאו המנהל המיוחד וצוותו מאות עדכונים ודיווחים לבורסה, לפני כשנה וחצי נערכה אסיפת נושים בה המנהל המיוחד השיב לכל השאלות והוא כבר הודיע שבכוונתו לכנס אסיפת נושים נוספת עוד בחודש אוגוסט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x