$
משפט

תביעת דיבה בהיקף 140 אלף שקל הוגשה נגד יאיר נתניהו

את התביעה הגישו ראשי ארגון "מולד" שטוענים כי בנו של ראש הממשלה כינה אותם "ארגון אנטי ציוני הממומן ע"י הקרן להשמדת ישראל" וכי פרסם עובדות שיקריות על הארגון

ענת רואה 18:0708.08.17

תביעת דיבה בהיקף 140 אלף שקל הוגשה היום נגד יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. את התביעה הגישו ראשי ארגון "מולד" אשר טוענים כי נתניהו כינה אותם "ארגון אנטי ציוני הממומן ע"י הקרן להשמדת ישראל".

 

 

 

התביעה הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב, באמצעות עורכי הדין יובל יועז ודורון ברקת. נטען בה כי העובדות הנטענות בפרסומיו של נתניהו הן בבחינת שקר מוחלט ומדובר בהמצאות חולניות שאינן אלא פרי דימיונו הקודח של נתניהו.

 

מתוך ה פוסט של ארגון מולד על יאיר נתניהו מתוך ה פוסט של ארגון מולד על יאיר נתניהו צילום: שישים ואחת

 

לפי המפורט בתביעה, ארגון מולד משמש כמכון מחקר ללא מטרות רווח העוסק בסוגיות חברתיות ופוליטיות בישראל. לפני קצת יותר משבוע פרסם הארגון בדף הפייסבוק שלו "5 עובדות על יאיר נתניהו, הילד של כולנו" ובו פורטו "עובדות הנוגעות לאורח חייו של הנתבע בדגש על המעמסה שמטיל אורח חיים זה על הקופה הציבורית".

 

בתביעה נטען כי פרסום זה לא כלל כל מידע חדש בעניינו של נתניהו אשר לא קיבל פומבי קודם לכן ואף נעשתה במסגרתו הפניה לארבע כתבות שפורסמו בעיתונות קודם לכן.

 

בתגובה פרסם נתניהו תגובה בדף הפייסבוק של הארגון והעתק שלו פורסם גם בדף הפייסבוק של נתניהו עצמו ושם כתב "ראיתי שאיזה עמוד מטונף שממומן בכבדות ע"י ארגון מולד הרדיקלי והאנטי ציוני הממומן ע"י הקרן להשמדת ישראל והאיחוד האירופי ליכלך עלי. לא יכולתי להתאפק והגבתי".

 

לפי התביעה, נוכח מעמדו הציבורי של הנתבע כבנו של ראש הממשלה, הרי שדבריו זוכים לפרסום ותהודה רבים וכי הוא סירב להסיר את הפרסומים הפוגעניים ולכן נתבע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x