משפט

אורן קובי, לשעבר בעלי קבוצת אדמה, יוכל לצאת ל-10 ימים בלונדון

קובי חשוד בעבירות של הונאה, מרמה הלבנת הון ומסים. לפני שנה, במסגרת הליכי הפירוק של הקבוצה, הוצא צו לכינוס נכסיו של קובי. בסוף יולי הפקיד קובי מיליון שקל כבטוחה בנקאית להצעת ההסדר

נעמי צורף 17:2308.08.17
אורן קובי, בעל השליטה לשעבר בקבוצת אדמה החשוד בפלילים ומצוי בהליכי פשיטת רגל, יוכל לצאת השבוע ל-10 ימים בלונדון בהסכמת המשטרה ובאישור בית משפט השלום בתל אביב.  

 

 

ככל הנראה, קובי ינצל את היציאה לחו"ל על מנת לפתח את עסקיו באירופה, מה שאולי יסייע לו למלא את קופת פשיטת הרגל.

 

כזכור, בחודש יולי 2016, במסגרת הליכי הפירוק של קבוצת אדמה, הוצא צו לכינוס נכסיו של קובי.

 

מספר ימים לאחר מכן קובי נעצר קובי יחד עם בכירים בקבוצת אדמה בחשד לגניבת מעל 20 מיליון שקל מכספי לקוחות, אשר הועברו לחשבונות של בכירים בחברה ושימשו אותם לצרכיהם הפרטיים. קובי עצמו חשוד בעבירות של הונאה, מרמה הלבנת הון ומסים.

  

אורן קובי בבית המשפט (ארכיון) אורן קובי בבית המשפט (ארכיון) צילום: צביקה טישלר

 

 

החקירה הפלילית במפלג ההונאה משטרת מחוז תל אביב החלה במקביל להליכי הפירוק בעניינה של חברת אדמה ובבקשה לפשיטת רגל שהוגשה נגד בעל השליטה בה באותו הזמן, אורן קובי. החקירה התנהלה בשיתוף עם מס הכנסה חיפה והצפון ונפתחה בעקבות תלונות שהגישו רוכשי קרקעות שונים.

 

הליכי פשיטת הרגל של קובי עדיין נמשכים ומתנהלים בבית המשפט המחוזי בתל אביב. לאחרונה הגיש קובי הצעת הסדר לבית המשפט, אולם נשיא בית המשפט, השופט איתן אורנשטיין החליט להכריז על קובי כפושט רגל. עם זאת סייג השופט אורנשטיין את החלטתו וכתב כי ההכרזה תכנס לתוקף רק לאחר חודש ותבוטל אם קובי יגיש הצעת הסדר מגובה ב"בטוחה בנקאית הולמת" אשר תאושר באסיפת נושים.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", בסוף החודש שעבר הפקיד קובי מיליון שקל כבטוחה בנקאית להצעת ההסדר. וכעת, על השופט אורנשטיין, להחליט אם לאשר את הצעת ההסדר ולתת אור ירוק לקיומה של אסיפת נושים בה תעלה ההצעה להצבעה.

 

על פי הצעת ההסדר שהוגשה באמצעות עורכי הדין אילן שביט וחן סידבון ממשרד חיים צדוק, מציע קובי לפרוע את מלוא החוב וחובות החברה בפריסה ארוכה. קובי הציע לקחת על עצמו גם את החובות של החברות, למרות שאינו מחוייב לעשות כן ולפרוע את מלא הנשיה לנושיו בפריסה לתשלומים למשך שנים.

 

בהליך הפלילי קובי מיוצג ע"י עוה"ד טל שפירא וגלעד בר און.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x