$
רכב

מקטינים את הזיהום: 25 אוטובוסים חשמליים מהיום בחיפה

17 מהאוטובוסים הם מתוצרת חברת BYD הסינית והיתר מתוצרת "גולדן דרגון". אלקין: "זיהום אוויר מתחבורה הוא אחד האיומים הסביבתיים הגדולים ביותר על הציבור בישראל"

תומר הדר 12:2307.08.17

25 אוטובוסים חשמליים חדשים של אגד נכנסו היום (ב') לשירות בחיפה ובקריות. 17 מהאוטובוסים הם מתוצרת חברת BYD הסינית והיתר מתוצרת "גולדן דרגון".

 

 

 

האוטובוסים נכנסים לשירות במסגרת מדיניות ממשלה להחדרה של טכנולוגיות אנרגיה חלופית לתחבורה ציבורית. שר התחבורה ישראל כץ: "משרדנו מקדם שימוש בכלי רכב חשמליים ובעלי הנעה חלופית במטרה לצמצם את זיהום האוויר. השימוש באוטובוסים המונעים באנרגיה חלופית תורם בראש ובראשונה לאיכות הסביבה ומעבר לכך משפר את חוויית הנסיעה ומאפשר נסיעה חלקה ושקטה יותר".

 

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין הוסיף: "זיהום אוויר מתחבורה הוא אחד האיומים הסביבתיים הגדולים ביותר על הציבור בישראל. מדי שנה מתים בישראל 2,200 בני אדם מזיהום אוויר, מעל מחציתם מזיהום אוויר מתחבורה, ביחד עם קק"ל (שמימנה חלק ניכר מהפרויקט, ת"ה) אנו משקיעים 370 מיליון שקל בפרויקטים שונים שיסייעו בהפחתה משמעותית של זיהום האוויר".

  

האוטובוסים החשמליים של אגד האוטובוסים החשמליים של אגד צילום: רפי זוהר

 

יו"ר קק"ל, דני עטר: "אנו רואים חשיבות גדולה בשיפור מרקם ואיכות החיים בישראל באמצעות שיפור איכות הסביבה והאוויר שאנו נושמים. הפחתת פליטות מזהמים מכלי רכב, תאפשר לאזרחי ישראל חיים נקים יותר, בריאים יותר, וקלים יותר לנשימה. אנו רואים בהשקת 25 האוטובוסים החשמליים בחיפה תחילתה של מהפכה סביבתית. קק"ל ממשיכה במסע שלה כארגון הירוק הגדול בישראל, ומהמובילים בעולם, לא רק לנטוע עצים, לטפל בנחלים ולפתור את בעיות המים, אלא גם להשפיע על האזרחים והשיח הציבורי במטרה להוביל תפיסת עולם חדשה. אוטובוסים הם בין הגורמים הבעייתיים ביותר בזיהום אוויר, ועל כן החלטנו לטפל בנושא הזה במלוא הכוח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x