$
דעות

דעה

טבע צריכה ז'וזה מוריניו, ודחוף

אחרי שאיבדה יותר מ-10 מיליארד דולר משוויה תוך יומייים, החברה חייבת מנכ"ל מהטופ העולמי. יעלה כמה שיעלה

שי סלינס 12:0105.08.17
טבע חייבת מנכ"ל דחוף. והיא חייבת שהוא יהיה מישהו מהטופ העולמי. סוג של סופרסטאר מהליגה של הגדולים. ובשביל זה היא חייבת לפתוח את הארנק ולשלם. הרבה. עשרות מיליונים לשנה. וכן, במיוחד עכשיו שהיא איבדה יותר מ-10 מיליארד דולר משוויה ביומיים.

 

 

ישראל, ואני מקווה שאני לא מפתיע אף אחד, היא לא מקום מבוקש למנהלים בסדר גודל שטבע צריכה. יש אומרים שהיא אינה מקום מבוקש גם למי שאינו מנהל בכיר - אבל זה כבר נושא לדיון אחר. המנהלים הבכירים בעולם יעדיפו ללכת לנהל חברה בניו יורק, ציריך או לונדון. הם יקבלו שם 20-30 מיליון דולר לשנה, לא ימשכו יותר מדי אש - לא מהתקשורת ולא מהפוליטיקאים - ויתרכזו בעבודה. פה, הם יודעים, זה יהיה הרבה יותר מסובך לשרוד.

 

טבע. מועדון פאר בעונה קשה במיוחד טבע. מועדון פאר בעונה קשה במיוחד צילום: רויטרס

 

 

אין ספק שוועדת האיתור של טבע עובדת קשה בחיפוש אחרי המנכ"ל. והיא תעבוד עוד יותר קשה, עכשיו אחרי שהחברה שלהם נראית כאילו איבדה את דרכה ואיבדה שליש משוויה. אחרי שפסקל סוריו מאסטרהזניקה החליט לא להגיע, וג'קלין פוסה (Jacqualyn Fouse) סמנכ"לית התפעול של Celgene גם היא אמרה בנימוס לא - המחיר של המנכ"ל הבא עלה עוד יותר.

 

טבע היא כמו מועדון פאר בכדורגל שחווה עונה קשה מאוד. מועדון בסדר גודל של ברצלונה או ריאל מדריד, שמצא את עצמו אחרי עונה של הרבה הפסדים ופיטר את המאמן. אחרי עונה כזו, מועדון הפאר לא יסתפק במאמן חדש עם שכר צנוע. הוא יביא מישהו מהטופ העולמי וישלם לו הרבה כסף. סוג של ז'וזה מוריניו כזה שיוציא את הקבוצה מהבוץ. וזה בדיוק מה שצריכים בטבע לעשות. לטבע אסור להסתפק במנכ"ל בינוני, היא חייבת להביא מישהו מהטופ העולמי. ולשלם לו הרבה כסף כדי שיסכים העביר פה את הקיץ בתל אביב.

 

 

ז'וזה מוריניו. יבוא לטבע? ז'וזה מוריניו. יבוא לטבע? צילום: אי פי איי

 

 

הרבה קולות נשמעו לאחרונה על המיליונים ששילמו למנכ"לים של טבע לאורך השנים. כולל למנכ"ל הזמני הנוכחי יצחק פטרבורג ולקודמו בתפקיד ארז ויגודמן. אז כל מי שלא מבין איך משלמים כל כך הרבה למנכ"ל של חברה בקריסה, וכבר מכין את ציוץ הביקורת הבא - כדאי להסתכל למציאות בפנים ולהפנים. נגמרו הימים שבאו לפה אנשים להציל את טבע מטעמי ציונות. רוצים חברה טובה בטופ העולמי? זה יעלה כסף. והרבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x