$
משפט

המשטרה: החשד בתיקי נתניהו - שוחד, מרמה והפרת אמונים

כך נכתב בבקשת המשטרה לביהמ"ש להטיל צו איסור פרסום על החקירה בתיקים 1000 ו-2000; השופטת עינת רון נענתה לבקשה, והצו יחול על הליך המו"מ המתקיים עם ארי הרו על הפיכתו לעד מדינה. תגובת נתניהו: "מסע הציד להחלפת השלטון נידון לכישלון"

נעמי צורף 19:2903.08.17

נשיאת בתי משפט השלום במחוז מרכז, השופטת עינת רון, הטילה היום (ה') לבקשת המשטרה צו איסור פרסום על חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 1000 (תיק המתנות) ובתיק 2000 (שיחותיו של נתניהו עם נוני מוזס) הנחקרים ביחידה הארצית לחקירות הונאה. בבקשה להוצאת צו איסור הפרסום שהגישה המשטרה לבית המשפט נכתב כי החשד בפרשות אלה הוא "לביצוע עבירות של שוחד ומרמה והפרת אמונים". 

 

 

 

השופטת רון נימקה את החלטתה וכתבה כי "שוכנעתי שיש בפרסומים כדי לפגוע בהמשכה התקין של החקירה". מוקדם יותר השבוע הוטל צו איסור פרסום על עדותו של עד המדינה בפרשת הצוללות (תיק 3000), מיקי גנור. 

 

 

ראש הממשלה נתניהו וארי הרו ראש הממשלה נתניהו וארי הרו צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר בתגובה לפרסומים: "אנו דוחים על הסף את הטענות המופרכות שמושמעות נגד ראש הממשלה. מסע הציד להחלפת השלטון נמצא בעיצומו, אבל הוא נידון לכישלון, מסיבה פשוטה: לא יהיה כלום כי לא היה כלום".

 

הוצאת צו איסור הפרסום מתבצעת ברקע הפרסומים על המגעים להסדר עד מדינה עם ארי הרו, לשעבר ראש הסגל במשרד ראש הממשלה. הצו יחול על כל פרט מהליך המו"מ המתנהל עם הרו ובא כוחו ותוכן הדברים שנמסרו במהלך המו"מ ותוקפו הוא עד ל-17 בספטמבר.

 

השבוע פורסם כי רשויות אכיפת החוק מנהלת מגעים מתקדמים עם הרו. עם זאת עדיין לא ברור אילו פרטים ימסור הרו בעדות אם הסכם עד המדינה אכן ייחתם איתו.

 

המגעים שעליהם פורסם בערוץ 10 מתקיימים ברקע הודעת המשטרה לפני כחצי שנה כי גובשה תשתית ראייתית להעמיד את הרו לדין בגין עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע והלבנת הון. הרו חשוד שקידם את ענייני חברה בבעלותו למרות הסדר ניגוד עניינים.

 

 

 

במסגרת ההסדר שעליו חתם הרו לקראת כניסתו לתפקיד ראש הסגל, הוא התחייב למכור חברה שהיתה בבעלותו ולא לעסוק בעניינים הנוגעים לה. ממצאי החקירה הצביעו על כך שמכירת החברה הייתה למראית עין בלבד באמצעות מצג שווא, בעוד בפועל המשיך להחזיק בה, ליהנות מרווחיה ולקדם את ענייניה במסגרת תפקידו הציבורי.

 

הבוקר התייחס היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט למגעים שמנהלת המשטרה עם הרו, לשעבר ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, באשר לחתימת הסכם עד מדינה. "אנחנו מתקדמים ועובדים בשיתוף פעולה עם המשטרה בעניין", אמר מנדלבליט.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x