$
משפט

ההרכב שידון בערעור של נוחי דנקנר: השופטים הנדל, עמית וקרא

הדיון בערעור שהגיש איש העסקים על הרשעתו בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות ועל שנתיים מאסר בפועל שנגזרו עליו יתקיים באפריל הקרוב. הדיון יעסוק גם בערעור שהגישה הפרקליטות על גזר הדין בו היא מבקשת להחמיר את העונש ל-5-3 שנות מאסר

משה גורלי ותומר גנון 16:4003.08.17

ניל הנדל, יצחק עמית וג'ורג' קרא הם שלושת שופטי בית המשפט העליון שידונו בערעור שהגיש איש העסקים נוחי דנקנר על הרשעתו בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות, וכן על שנתיים מאסר בפועל שנגזרו עליו.

 

הדיון בערעור יתקיים בסוף חודש אפריל 2018, ויעסוק במקביל גם בערעור שהגישה הפרקליטות על גזר הדין של דנקנר, בו היא מבקשת להחמיר את העונש ולהעמידו על 5-3 שנות מאסר.

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: אוראל כהן

 

 

בהסכמת המדינה וסנגוריו של דנקנר, העליון עיכב את ביצוע עונש המאסר של איש העסקים, זאת עד להכרעה בערעור שהגיש דנקנר בחודש פברואר.

 

על פי הכרעת הדין בפרשה, בסמוך להנפקה שבה גייסה אי.די.בי 321 מיליון שקלים מהציבור בפברואר 2012, סיכמו ביניהם דנקנר ובנקאי ההשקעות איתי שטרום - שהורשע גם הוא בפרשה וערער לעליון - שהאחרון יבצע רכישות בהיקפים גדולים של מניות אי.די.בי בבורסה באמצעות חברת ISP שבשליטתו, במטרה למנוע את המשך ירידת שער מניית החברה ולהעלותו; להגדיל את מחזורי המסחר ולהציג מצג של התעניינות במניה מצד קונים משמעותיים.

 

הרצת המניות בפועל, לפי הכרעת הדין, בוצעה באמצעות שורה של עסקאות מתואמות ועצמיות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים שביצע שותפו של שטרום - הברוקר שחתם על הסכם עד מדינה, עדי שלג. זאת בין חשבונות שבשליטתו לחשבונות של ISP.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x