$
משפט

עד המדינה מיקי גנור סיפר לחוקרים: שמרון אמור היה לקבל בעסקת הצוללות 9 מיליון דולר

הערב פורסם כי עד המדינה בפרשת הצוללות סיפר במשטרה כי פרקליטו של נתניהו אמור היה לקבל 20% מהעמלה שהוא עצמו אמור היה לקבל עם השלמת העסקה. שמרון באמצעות עורכי דינו: "הטענות רחוקות מהמציאות"

שירות כלכליסט 20:3630.07.17

מיקי גנור, נציג טיסנקרופ בישראל לשעבר שחתם בשבוע שעבר על הסכם עד מדינה בפרשת הצוללות, מסר לחוקריו כי פרקליטו, עו"ד דוד שמרון, היה אמור לקבל 20% מהעמלה שגנור היה מקבל עם השלמת העסקה – כך פרסמו הערב רביב דרוקר בערוץ 10 וגיא פלג בערוץ 2. שמרון, שהוא גם פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שהורה על עסקת הצוללות, מכחיש את הטענות. 

 

על פי הפרסום בערוץ 10, גנור ששוטח כעת את גרסתו בפני חוקרי להב 433, אמר כי הנחה את שמרון לגבי התנאים המתאימים לעסקה, ותנאים אלה אכן הוכנסו למזכר ההבנות בין ישראל לגרמניה. על פי פרסומים קודמים, את המזכר קידמו נציגי המטה הלאומי לביטחון (מל"ל), כאשר שר הביטחון משה יעלון, משרד הביטחון וצה"ל עודכנו על הרכישה המתוכננת של שלוש צוללות בשלב מאוחר והביעו מחאה על כך.

 

עד המדינה בפרשת הצוללות מיקי גנור עד המדינה בפרשת הצוללות מיקי גנור צילום: תומריקו

 

בעבר פורסם כי גנור היה אמור לקבל עמלה של 2.5% מעלות העסקה, 1.5 מיליארד יורו. מכאן חלקו של שמרון הוא 9 מיליון דולר, התלויים בהצלחה המלאה בעסקה למכירת הצוללות. יש לציין כי בעבר פרסם דרוקר ששמרון היה שותף גם במיזם של גנור להקמת מספנה פרטית לתחזוקת כלי השיט שנרכשו מטיסנקרופ, והיה אמור לזכות לנתח מסוים מהכנסותיה. כזכור, הפרשה התפוצצה לאחר שגנור המלווה בשמרון הגיע לפגישה עם ראשי ועד העובדים במספנות חיל הים, שם הבהיר כי מספנה פרטית תקום.

 

שמרון, השוהה בחו"ל, מסר באמצעות עורכי דינו לערוצי הטלוויזיה כי "הטענות כה רחוקות מהמציאות עד כי אין זה מתקבל על הדעת שעד המדינה מסר אותן במשטרה. מכל מקום, בכל התקופה שבה ייצג שמרון את גנור כעורך דין כל פעולותיו היו כדין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x