$
דעות

פרשנות

ביתן חייב לתת תשובות ברורות

קשה להכריע אם מדובר בסכסוך עסקי רווי אגו בין ביתן לנשיא נטו דודי עזרא, שפרץ את גבולות ההגיון העסקי ונדד למחוזות האישיים; או שמא מדובר באיתות ראשון לבעיה אמיתית ששוק המזון ייאלץ להתמודד איתה בחודשים הקרובים

נורית קדוש 07:4626.07.17
בתזמון מדויק לתום השנה הראשונה של מגה תחת בעלות נחום ביתן, ובעוד זה מבלה בחופשה משפחתית במיאמי, הטילה קבוצת נטו פצצה לשוק המזון המנומנם.

לפתע, נראה היה כי כל השמועות, הרכילויות וההערכות בשוק המזון שלפיהן ביתן מתקשה לבלוע את מגה וכתוצאה מכך יינות ביתן מאבדת גובה, התלכדו לכדי אמירה בוטה ונחרצת, ועוד מפיו של מי שעשה לעצמו שם של ה"ראשון לזהות" רשתות בקריסה.

 

קשה להכריע אם מדובר בסכסוך עסקי רווי אגו בין ביתן לנשיא נטו דודי עזרא, שפרץ את גבולות ההגיון העסקי ונדד למחוזות האישיים; או שמא מדובר באיתות ראשון לבעיה אמיתית ששוק המזון ייאלץ להתמודד איתה בחודשים הקרובים.

 

מימין נחום ביתן ועדי עזרא מימין נחום ביתן ועדי עזרא צילום: אוראל כהן,

 

 

באותה מידה, קשה להבין אם ניתן להתייחס ברצינות לעמדת הספקים הגדולים ששידרו אתמול "עסקים כרגיל" ביחס לביתן; או שמדובר בניסיון שלהם להנמיך להבות ולסייע לביתן לעבור את המשוכה שמולה הוא ניצב. זאת כדי לא להתמודד עם קריסה נוספת בפרק זמן כה קצר, לאחר קריסת רשת מגה.

 

כך או אחרת, נטו כבר טרפה את הקלפים וכעת יהיה על ביתן להתמודד עם ההשלכות של הצעד שבו נקטה. על פניו, אחרי שאיבדה כמחצית מהיקף מכירותיה לביתן, נטו של עזרא היתה אמורה להיאחז בכוח ביתרת הפעילות ולא לוותר עליה בכזו קלות. לכן, קשה להסתפק בעמדה לפיה מדובר בצעד שבוצע על רקע פגיעה באגו של עדי ודודי עזרא.

 

מרגע שהשמועות והרכילות פינו את מקומן לצעד אופרטיבי, על ביתן יהיה לחרוג ממנהגו ולתת תשובות ברורות יותר למצבו הפיננסי ויכולתו לייצב את יינות ביתן תוך השבת מגה למעמדה כרשת עירונית מובילה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x