$
משפט

אורן קובי בדרך להסדר נושים? הפקיד מיליון שקל כבטוחה להצעה שהגיש לביהמ"ש

בעל השליטה לשעבר בקבוצת אדמה מציע לפרוע 100% מחובותיו וחובות החברה בפריסה ארוכת שנים. כעת יחליט ביהמ"ש האם לתת אור ירוק לקיומה של אסיפת נושים בה תעלה הצעתו להצבעה

נעמי צורף 15:4723.07.17
בדרך להסדר נושים? אורן קובי, לשעבר בעל השליטה בקבוצת אדמה, הפקיד מיליון שקל כבטוחה בנקאית להצעת ההסדר שהגיש לבית המשפט. כעת, על נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט איתן אורנשטיין, להחליט אם לאשר את הצעת ההסדר ולתת אור ירוק לקיומה של אסיפת נושים בה תעלה ההצעה להצבעה.

 

כזכור, לפני כשבועיים השופט אורנשטיין הכריז על קובי כפושט רגל. עם זאת סייג השופט אורנשטיין את החלטתו וכתב כי ההכרזה תכנס לתוקף רק לאחר חודש ותבוטל אם קובי יגיש הצעת הסדר מגובה ב"בטוחה בנקאית הולמת" אשר תאושר באסיפת נושים.

  

על פי הצעת ההסדר שהוגשה באמצעות עורכי הדין אילן שביט וחן סידבון ממשרד חיים צדוק, מציע קובי לפרוע את מלוא החוב וחובות החברה בפריסה ארוכה. קובי הציע לקחת על עצמו גם את החובות של החברות, למרות שאינו מחוייב לעשות כן ולפרוע את מלא הנשיה לנושיו בפריסה לתשלומים למשך שנים.

 

 

אורן קובי, לשעבר בעל השליטה באדמה אורן קובי, לשעבר בעל השליטה באדמה צילום: מורג ביטן

 

 

בהחלטתו ציין השופט אורנשטיין כי לנאמן לנכסיו של קובי הוגשו 780 תביעות חוב שלפיהן היקף חובותיו של קובי עומד על 63 מיליון שקל והיקף חובות החברות שבקבוצה הוא 113 מיליון שקל. סך כל החובות שאינם חופפים מגיע ל-176 מיליון שקל. "עסקינן בסכום ניכר של חובות למספר רב של נושים. במסגרת הנשיה נכללים מוסדות פיננסיים כבנקים, ורשויות שהיקף החובות הנטען להם מגיע ל-80 מיליון שקל", כתב השופט. "לעומת היקף החובות הניכר, עומד היקף הנכסים הנחזה לעין, בהפחתת התחייבויות ומסים על הנכסים, על סך של כ-14 מיליון שקל נטו בלבד".

 

כמו כן, נגד קובי והחברות עומדים ותלויים הליכים רבים שעוכבו נוכח הליכי חדלות הפירעון. במהלך אותו הדיון הנאמן לנכסיו של קובי, עו"ד חגי אולמן, המליץ להכריז עליו פושט רגל על מנת לאפשר נקיטה בהליכים כמו איתור נכסים, הגשת תביעות אישיות, ביטול הענקות ועוד.

 

בהסדר שהגיש קובי נכתב "לצורך קיום ההסדר ופירעון חובות לנושים עד 100% מהחוב המאושר, אני נכון להקדיש את כל זמני ומרצי בתקופת חיי הבוגרת". על פי ההסדר, מיליון שקל יועברו באמצעות צד ג' בתוך שבועיים ממועד אישור ההסדר. סכום נוסף, של 2 מיליון שקל יועבר בתוך שנה מאישור ההסדר ו-2 מיליון נוספים יועברו שנה לאחר מכן. "בנוסף ומבלי לגרוע מהתחייבותי", כתב קובי בהצעת ההסדר, "אפעל לאחר פירעון התשלום השלישי להשלים לקופת ההסדר ממקורות של עבודה ופעילות עסקית סך של מיליון שקל בכל שנה עד פירעון של 100% מסך החובות המאושרים". בהצעה הובהר שבכל מקרה, סך התשלומים שישולמו על ידי קובי יהיו בסך כולל של לא פחות מ-14 מיליון שקל.

 

בימים האחרונים וכחלק מנסיונותיו של קובי להגיע להסדר נושים, הצטרפו לייצוגו משרדי עוה"ד שחר-רוזנשטיין וקאסוטו.

 

מטעמו של קובי נמסר: "זה הסכם חסר תקדים של 100% החזר. אורן העמיד את הבטוחה הבנקאית וישים את הפרק הזה מאחוריו בכפוף להכרעת הדין. פחות מעניין אותו כרגע הכסף שאותו יחזיר ויותר שמו הטוב והחזרה לפעילות עסקית. מישהו שצריך להתעורר ולהבין למה המנהל המיוחד לא ממצה את הדין עם משרדי עורכי הדין אשר היו שותפים מלאים לקריסה. יפה יעשו משרדי עורכי הדין אם יפסיקו להזיק לתהליך מול הנושים ויצטרפו למהלך ההסדר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x