$
משפט

שופטת בכדורגל: רות רונן גילתה כי תרמה להפועל קטמון

שופטת בית המשפט הכלכלי בתל אביב פרסמה גילוי נאות בדיון בבקשת תביעה נגד יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר, אבי לוזון; לדבריה, אינה סבורה כי יש בכך כדי להשליך על הדיון

משה גורלי 09:2423.07.17

"אני מבקשת להביא לידיעת הצדדים כי תרמתי לקבוצת הפועל קטמון ירושלים ואני מחזיקה לכן במניה בקבוצה. אינני סבורה כי יש בכך כדי להשליך על הדיון בבקשת האישור". את הגילוי הנאות הזה רשמה בשבוע שעבר שופטת המחלקה הכלכלית בתל אביב רות רונן, שדנה בבקשה לאישור תביעה נגזרת שתוצאותיה עלולות להשפיע גם על הקבוצה.

 

ברקע הבקשה, דרבי בין שני עמודי תווך בכדורגל הישראלי – עו"ד מורן מאירי נציג מכבי תל אביב בהתאחדות ואבי לוזון שהיה יו"ר ההתאחדות לפני עופר עיני. מאירי, חבר הנהלת ההתאחדות מטעם מכבי תל אביב מבקש מההתאחדות, באמצעות עו"ד מיכאל נאור (בנה של נשיאת העליון מרים נאור), לתבוע את לוזון על גירעון של 38 מיליון שקל שיצר בקופת ההתאחדות, מכיוון שחילק לקבוצות כספים שחרגו מהסכומים שאיפשרו המקורות – הטוטו וזכויות שידור.

 

השופט רות רונן השופט רות רונן צילום: שאול גולן

 

החריגה נוצרה בין היתר לאחר שהטוטו קיצץ וקיזז סכומים לקבוצות בשל הפרות הסכמים אתו. ההתאחדות, באמצעות עו"ד כפיר ידגר ממשרד גורניצקי, מכירה בכך שיש לקזז מהקבוצות סכומים, במיוחד אל מול קבוצות שהפרו הסכמים. אבל, היא טוענת להחזר נמוך יותר. למשל היא מוותרת על 23 מיליון שקל שחולקו לקבוצות מליגות נמוכות שעלולות להתמוטט אם הכסף יילקח. ביניהן הפועל קטמון שהשופטת רונן נמנית על "בעליה".

 

את שאר 15 המיליון בכוונת ההתאחדות לגבות מקבוצות ליגת העל – חלק מקבוצות שניתן לקזז במדויק בגלל שאפשר לזהות את ההפרות. החלק ה"בלתי צבוע" ייגבה בצורה שוויונית משאר הקבוצות. לכך מתנגדות ארבע קבוצות, ביניהן מכבי תל אביב, שהתובע מאירי הוא נציגה בהתאחדות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x