$
משפט

המשטרה עצרה את ענבל אור והיא הועברה לכלא נווה תרצה

יומיים לאחר שהשופט אורנשטיין הוציא צו מעצר לענבל אור שלא שילמה חוב לקופת פשיטת הרגל, עצרה אותה אמש המשטרה בירושלים. עפ"י החלטת השופט אור תשהה במעצר במשך 7 ימים

זוהר שחר לוי ונעמי צורף 10:3220.07.17

יומיים לאחר שנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, הוציא צו מעצר לענבל אור שלא שילמה חוב לקופת פשיטת הרגל שלה, עצרה אותה אמש (ד') המשטרה בירושלים והיא הובאה לכלא נווה תרצה. על פי החלטת השופט אור תשהה במעצר במשך 7 ימים.

 

 

 

לפני שבועיים קבע נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, שבמידה ואור לא תעביר לקופת פשיטת הרגל 32.5 אלף שקל עד לתאריך 18.7 בשעה 12:00 היא תיאסר למשך שבעה ימים.

ענבל אור ענבל אור צילום: עמית שעל

 

 

לאחר שהגיע מועד התשלום ואור לא העבירה את הכספים, פנה המנהל המיוחד לנכסיה, עו"ד איתן ארז, לבית המשפט ודרש להוציא נגדה צו מעצר באופן מיידי. "החייבת", כתב, "לא פעלה בהתאם להחלטת בית המשפט. החייבת לא הגישה את הדוחות, לא שילמה את חוב הפיגורים ומבירור שנערך מול מזכירות בית המשפט, לא הוגשה כל בקשה על ידי החייבת בעניין. בנסיבות העניין יתבקש בית המשפט להואיל וליתן צו מעצר לחייבת". 

 

על פי החלטת השופט אורנשטיין, במקרה שאור לא תשלים את העברת הכספים יהיה עליה להתייצב בתחנת משטרה במרחב תל אביב כדי לבצע את המאסר.

בנוסף, השופט אורנשטיין הורה לאור להעביר מסמכים שונים אשר דרש ממנה ארז במסגרת ההליך אשר גם אותם היא לא העבירה.

 

"המועד לביצוע האמור חלף אך החייבת לא השכילה לתקן את דרכיה, לא שילמה את חוב הפיגורים, לא המציאה את המסמכים ולא הוגשה כל בקשה על ידה", כתב השופט אורנשטיין בהחלטה שלשום בערב. "בנסיבות אלה אין מנוס אלא להיעתר לבקשת המנהל המיוחד להורות למשטרה לעצור את החייבת בהמשך להפרות בית המשפט וחרף הארכות שניתנו בידה לקיים את החלטת בית המשפט".

 

מהמשטרה נמסר כי "בהמשך להחלטת בימ"ש המחוזי בת"א על מאסר 7 ימים לחייבת, אתמול סמוך לחצות עצרה משטרת ישראל את החייבת בירושלים, וכעת היא מועברת לגורמי שב"ס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x