תיירות

משפחה שלמה הורדה מהמטוס: "התינוקת בעטה בכיסא"

תמיר רענן ואשתו מנדי יפרח, זוג ישראלים שגרים בארה"ב, היו על טיסת ג'ט בלו מפלורידה עם שלושת ילדיהם. בתם הקטנה, בת שנה בלבד, החלה לבכות ובעטה בכיסא של נוסע. צוות המטוס החליט להוריד אותם בשעת לילה ללא פתרון בטענה כי האישה איימה על הנוסע. עורך הדין של המשפחה: "הם הושפלו וננטשו"

ynet 10:3120.07.17
כלי תקשורת בארצות הברית מדווחים כי משפחה מניו יורק סולקה מטיסת ג'ט בלו בחודש שעבר בטענה כי בתם התינוקת בעטה בכיסאו של נוסע שישב מלפניה.

 

משפחה ישראלית, הבעל תמיר רענן, אשתו מנדי יפרח, ושלושת ילדיהם, עלתה לטיסה מנמל התעופה "הוליווד" בפורט לודרדייל שבפלורידה בדרכם הביתה לברוקלין. עוד לפני ההמראה החלה בתם בת השנה של הזוג לבכות ולבעוט בכיסא שלפניה.

 

עורך דינם של המשפחה, דיוויד טמפלר, אמר לעיתון כי יפרח התנצלה לפני הנוסע, אך הוא החל לקלל ואף אמר לה: "מדוע את לא קושרת את רגליה של הילדה?". טמפלר ציין כי האישה לא הגיבה להערה הפוגענית שהשמיע הנוסע. בחברת התעופה טענו כי המשפחה סולקה מהמטוס לא מפאת הבעיטות של התינוקת בכיסא אלא בגלל העימות המילולי בין הצדדים, שגלש לאיומים פיזיים.

 

המטוס החל לנסוע במסלול, אך לפתע הטייס שב על עקבותיו לשער המטוס, ונציג של חברת התעופה הגיע למשפחה והודיע לה כי עליה לעזוב את המטוס. "הם הושפלו לפני קהל הנוסעים וננטשו אלפי קילומטרים מביתם", אמר עורך הדין שמייצג את המשפחה.

  

המשפחה לא צילמה את האירוע המדובר, אך העלתה לרשת סרטון שצילם הבעל תמיר שבו נראים בני הזוג מתווכחים עם נציג חברת התעופה סמוך לכבש המטוס. "יש לי שלושה ילדים. אני לא מורידה אותם מהמטוס", אמרה יפרח לנציג חברת התעופה. הוא השיב: "אני מבקש שתצאו החוצה כדי שנוכל לדון בזה".

   

 

 

יפרח המשיכה להפציר בנציג חברת התעופה שייתן למשפחה לשוב למטוס: "אני צריכה להגיע לניו יורק. אני צריכה שהילדים שלי יחזרו הביתה. זה פשוט מגוחך. לא חשבתי שדבר כזה יקרה. אני בהלם".

  

תמיר, מנדי וילדיהם תמיר, מנדי וילדיהם

 

 

המשפחה הסכימה לבסוף לרדת מהמטוס, אך דרשה תשובות. לאחר כמה דקות נראה בסרטון שוטר ממשרד השריף המקומי שניסה להרגיע את הרוחות. "הם סילקו אתכם מהמטוס. אם מוצדק ואם לא, זה מטוס של החברה והם יכולים לעשות כרצונם", אמר השוטר. "אתם לא חוזרים הערב במטוס של ג'ט בלו. אתם יכולים להתלונן או לתבוע, אבל אתם חייבים ללכת".

 

הכבודה של המשפחה לא הורדה מהמטוס, והמשפחה נותרה ללא חיתולים או בגדים לילדיהם. היא נאלצה לשכור חדר במלון ולהזמין טיסה ליום שלמחרת והפעם בחברת תעופה אחרת. עורך הדין טמפלר אמר ל"וושינגטון פוסט" כי הצרות לא הסתיימו כאן - התברר שהכבודה שבה בחזרה לפורט לודרדייל, לכן המשפחה הייתה צריכה לדאוג גם לשובן של המזוודות ולשלם עליהן.

 

המשפחה סבורה שהסיבה לסילוקה מהמטוס הייתה הבעיטות של הבת הקטנה. עם זאת, דובר של ג'ט בלו אמר בתגובה שמסר לעיתון האמריקני כי הוויכוח ביניהם לבין הנוסע המדובר, שגלש לאיומים באלימות, הוא שהוביל לנקיטת המהלך.

 

"ביקשנו מהם לרדת מהמטוס ונתנו להם החזר על כרטיסי הטיסה. צוות המטוס טיפל באירוע בצורה מקצועית לחלוטין", אמרו בחברה. עורך הדין של תמיר ומנדי הגיב בזעם על תגובת חברת התעופה: "מדובר בשקרים ובלשון הרע. אם היא הייתה מאיימת על הנוסע, חברת התעופה הייתה מחויבת להודיע לרשות התעופה הלאומית (TSA)". ברשות התעופה הלאומית האמריקנית מסרו בתגובה כי ויכוח בין נוסעים לצוות המטוס או לנוסעים אחרים אינו נושא לטיפול של הרשות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x