$
משפט

בית המשפט: לעצור את ענבל אור - ולהביאה למאסר של 7 ימים

לפני שבועיים קבע נשיא ביהמ"ש המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין כי אם אור לא תעביר לקופה 32.5 אלף שקל עד ל-18.7 בצהריים היא תיאסר למשך שבוע. אורנשטיין: "החייבת לא השכילה לתקן את דרכיה, אין מנוס אלא להיעתר לבקשת המנהל המיוחד להורות למשטרה לעצור אותה"

נעמי צורף וזוהר שחר לוי 18:0518.07.17

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, הורה למשטרה לעצור את ענבל אור ולהביאה למאסר של שבעה ימים.

 

לפני שבועיים קבע נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, שבמידה ואור לא תעביר לקופת פשיטת הרגל 32.5 אלף שקל עד לתאריך 18.7 בשעה 12:00 היא תיאסר למשך שבעה ימים. למרות זאת, על פי בדיקת "כלכליסט" אור לא העבירה את הכספים.

 

המנהל המיוחד לנכסי ענבל אור, עו"ד איתן ארז, פנה היום (ג') בצהריים לביהמ"ש בדרישה להוציא נגדה צו מעצר לאחר שלא שילמה את חובה כפי שחויבה על ידי השופט אורנשטיין.

 

"עד למועד כתיבת שורות אלו", כתב עו"ד ארז לבית המשפט, "החייבת לא פעלה בהתאם להחלטת בית המשפט. החייבת לא הגישה את הדוחות, לא שילמה את חוב הפיגורים ומבירור שערך מול מזכירות בית המשפט, לא הוגשה כל בקשה על ידי החייבת בעניין. בנסיבות העניין יתבקש בית המשפט להואיל וליתן צו מעצר לחייבת".

ענבל אור בבית המשפט (ארכיון)
ענבל אור בבית המשפט (ארכיון) צילום: נעמי צורף

 

 על פי החלטת השופט אורנשטיין, במקרה שאור לא תשלים את העברת הכספים יהיה עליה להתייצב בתחנת משטרה במרחב תל אביב כדי לבצע את המאסר.

 

בנוסף, השופט אורנשטיין הורה לאור להעביר מסמכים שונים אשר דרש ממנה ארז במסגרת ההליך אשר גם אותם היא לא העבירה נכון לשעה זו.

 

"המועד לביצוע האמור חלף אך החייבת לא השכילה לתקן את דרכיה, לא שילמה את חוב הפיגורים, לא המציאה את המסמכים ולא הוגשה כל בקשה על ידה", כתב השופט אורנשטיין בהחלטה שניתנה הערב.

 

"בנסיבות אלה אין מנוס אלא להיעתר לבקשת המנהל המיוחד להורות למשטרה לעצור את החייבת בהמשך להפרות בית המשפט וחרף הארכות שניתנו בידה לקיים את החלטת בית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x