שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בג"ץ דחה על הסף את עתירת קוקה קולה נגד רשות ההגבלים

השופטים קבעו כי העתירה שהגישה החברה המרכזית למשקאות בבקשה לעצור את ההליך שבמסגרתו יוטל עליה קנס של 62 מיליון שקלים היא מוקדמת מדי ולכן נדחית

תומר גנון ונורית קדוש 17:4918.07.17

בג"ץ דחה על הסף את בקשת החברה המרכזית למשקאות (קוקה-קולה ישראל) לעצור את הליך השימוע שנקבע לה ברשות ההגבלים העסקיים בטענה שניצלה לרעה את כוחה המונופוליסטי.

 

השופטים עוזי פוגלמן, דפנה ברק-ארז ומני מזוז קבעו שהעתירה שהגישה החברה בדרישה לעצור את ההליך שבמסגרתו מתכוונת הממונה על ההגבלים, עו"ד מיכל הלפרין, להטיל עליה קנס של 62 מיליון שקלים - היא מוקדמת. על פי פסק הדין, לאחר הליך השימוע ואם יוחלט להטיל קנס תוכל החברה לפי חוק לערער לבית הדין להגבלים עסקיים, כך שהעתירה כעת היא מוקדמת.

 

מפעל קוקה קולה בבני ברק מפעל קוקה קולה בבני ברק צילום: אוראל כהן

 

 

בעתירה שהגישה קוקה קולה, טענה החברה כי הממונה סירבה להעביר לה את כלל החומרים הנוגעים לסיבות בגינן הגיעה להחלטה על העיצום הכספי. כן טענה החברה שהזימון לשימוע אינו מפורט ומסביר מה בדיוק העבירות שמייחסת לה הרשות. בתגובה שהגישה הרשות בשבוע שעבר לבג"ץ, היא דחתה את הטענות ואף צירפה חומרי חקירה שלשיטתה סתרו את הטענה שהזימון לשימוע אינו ממוקד או ברור מספיק. כאמור, שופטי בג"ץ דחו בשלב זה את טענות החברה, וקבעו שהעתירה מוגשת עוד בטרם החל ההליך. השופטים הטילו על קוקה קולה הוצאות משפט של 10,000 שקל.

 

מהחברה המרכזית לייצור משקאות קלים נמסר: "בית המשפט העליון החליט שהתערבותו בשלב הזה אינה נדרשת שכן ייתכן שטענות החברה המרכזית נגד העיצומים יתקבלו במסגרת השימוע על ידי רשות ההגבלים עצמה. בנוסף עומדת לחברה המרכזית הזכות לטעון את טענותיה בבית הדין להגבלים עסקיים. יש לציין שלאור זאת, בית המשפט לא הכריע בכל הקשור לתקינות הליך השימוע אשר לטענת החברה המרכזית הוא הליך המתנהל בצורה שאינה סבירה ואינה הוגנת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x