$
משפט

בית המשפט: אורן קובי יוכרז כפושט רגל בעוד חודש אם לא יגיע להסדר נושים

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין כתב שלמרות הכף נוטה להכרזה על קובי כפושט רגל, מועד כניסת ההכרזה לתוקף יידחה כדי לאפשר לו לגבש הסדר נושים שיזכה לתמיכת הנושים ברוב הדרוש. קובי: "לצורך פירעון החובות אני נכון להקדיש את כל זמני ומרצי"

נעמי צורף 14:5212.07.17

נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט איתן אורנשטיין הכריז היום (ד') על אורן קובי, לשעבר בעל השליטה בקבוצת אדמה כפושט רגל. עם זאת סייג השופט אורנשטיין את החלטתו וכתב כי ההכרזה תכנס לתוקף רק בעוד חודש ותבוטל אם קובי יגיש בעשרת הימים הקרובים הצעת הסדר מגובה ב"בטוחה בנקאית הולמת" אשר תאושר באסיפת נושים.

 

בהחלטתו ציין השופט כי לנאמן לנכסיו של קובי הוגשו 780 תביעות חוב שלפיהן היקף חובותיו של קובי עומד על 63 מיליון שקל והיקף חובות החברות שבקבוצה הוא 113 מיליון שקל. סך כל החובות שאינם חופפים מגיע ל176 מיליון שקל. "עסקינן בסכום ניכר של חובות למספר רב של נושים. במסגרת הנשיה נכללים מוסדות פיננסיים כבנקים, ורשויות שהיקף החובות הנטען להם מגיע ל80 מיליון שקל", כתב השופט. "לעומת היקף החובות הניכר, עומד היקף הנכסים הנחזה לעין, בהפחתת התחייבויות ומיסים על הנכסים, על סך של כ-14 מיליון שקל נטו בלבד".

 

אורן קובי אורן קובי צילום: יח"צ

 

 

השופט הזכיר כי נגד קובי והחברות עומדים ותלויים הליכים רבים שעוכבו נוכח הליכי חדלות הפרעון וציין שהנאמן לנכסיו של קובי ממליץ להכריז עליו פושט רגל על מנת לאפשר נקיטה בהליכים כמו איתור נכסים, הגשת תביעות אישיות, ביטול הענקות ועוד.

 

קובי ביקש שלא להכריז עליו כפושט רגל ובפתח הדיון הודיע שאתמול מסר לנאמן לנכסיו הצעת הסדר לפיה הוא מציע לפרוע את מלוא החוב וחובות החברה בפריסה ארוכה. קובי הציע לקחת על עצמו גם את החובות של החברות, למרות שאינו מחוייב לעשות כן ולפרוע את מלא הנשיה לנושיו בפריסה לתשלומים למשך שנים. "סבורני שהכף נוטה לקבלת עמדת המנהל המיוחד והכנ"ר, שיש להכריז על קובי כפושט רגל", כתב השופט אורנשטיין. "עם זאת, אבוא לקראת קובי ואדחה את מועד כניסת ההכרזה לתוקף על מנת לאפשר לו לגבש הסדר נושים שיזכה לתמיכת הנושים ברוב הדרוש".

 

בהסדר שהגיש אמש קובי נכתב "לצורך קיום ההסדר ופירעון חובות לנושים עד 100 אחוז מהחוב המאושר, אני נכון להקדיש את כל זמני ומרצי בתקופת חיי הבוגרת". על פי ההסדר, מיליון שקל יועברו באמצעות צד ג' בתוך שבועיים ממועד אישור ההסדר. סכום נוסף, של 2 מיליון שקל יועבר בתוך שנה מאישור ההסדר ו-2 מיליון נוספים יועברו שנה לאחר מכן. "בנוסף ומבלי לגרוע מהתחייבותי", כתב קובי בהצעת ההסדר, "אפעל לאחר פירעון התשלום השלישי להשלים לקופת ההסדר ממקורות של עבודה ופעילות עסקית סך של מיליון שקל בכל שנה עד פירעון של 100 אחוז מסך החובות המאושרים". בהצעה הובהר שבכל מקרה, סך התשלומים שישולמו על ידי קובי יהיו בסך כולל של לא פחות מ-14 מיליון שקל.

 

עוד על פי ההצעה, לסכומים שהוזכרו יצורפו סכומים אותם יגבה המנהל המיוחד בעקבות פעולות פירוק החברות ובהם: כספים שיתקבלו ממי שהוגדרו כ"שומרי הסף", התמורות הצפויות להתקבל ממימוש נכסי הנדל"ן ומימוש ציוד החברות אשר נמכר בכמיליון שקל.

 

מטעמו של קובי נמסר: "זה הסכם חסר תקדים בו מוצע החזר של 100 אחוז מהחוב. אורן קובי יעמיד את הבטוחה הבנקאית וישים את הפרק הזה מאחוריו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x