$
רכב

יצוגית: מחיר השכרת מכונית לישראלי גבוה בישראל מאשר השכרה לתייר

לטענת התובעים, קיים פער של עד 47% בין מחירי מכונית של חברות ההשכרה אלבר ואוויס המיועדים לישראלי ובין מחירים המיועדים לתייר. על פי דרישת התובעים, יש להפסיק לנקוט בשיטה זו ולפצות את הנפגעים. חברות ההשכרה יגיבו לטענות בבית המשפט

תומר הדר 12:1404.07.17

האם תיירים זוכים למחירים זולים יותר בבואם לשכור רכבים מחברות השכרה בישראל, לעומת ישראלים? כך טוענים ארבעה מגישי תביעה יצוגית נגד מספר חברות להשכרת רכב, המיוצגים בידי משרדי עורכי הדין צמח-שאשא וכהן ישראלי ושות'. התביעה שהוגשה היום היא נגד אלבר (נציגת ת'ריפטי העולמית לשעבר) ו-UTS, נציגת אוויס בישראל.

 

אוויס השכרת רכב אוויס השכרת רכב צילום: רויטרס

 

 

על פי התביעה, על סך של כ-453 מיליון שקל, החברות משכירות מכוניות לישראלים במחיר גבוה ביחס למחיר שבו מוצעות אותן מכוניות לתיירים. לטענת התובעים, כאשר ביקשו לשכור מכונית גילו כי באתרי חברות ההשכרה מופיע ממשק מיוחד המיועד לדוברי אנגלית. עם הכניסה לעמוד באנגלית גילו התובעים לטענתם כי השכרת מכונית מסוג מסוים עולה כ-220 שקלים. מחירה של אותה מכונית, לאותו פרק זמן בעמוד בעברית, כך טוענים התובעים, הוא 304 שקלים.

 

לטענת התובעים, מדובר בתופעה נרחבת שיוצרת מצב בו קיים פער המגיע עד 47% בין מחירי מכונית המיועדים לישראלי ובין מחירים המיועדים לתייר. על פי דרישת התובעים, יש להפסיק לנקוט בשיטה זו ולפצות את הנפגעים. חברות ההשכרה יגיבו לטענות בבית המשפט במהלך החודשים הקרובים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x