$
רכב

אוטו תל, הרכב השיתופי של ת"א, יוצא לדרך

מיזם הרכב השיתופי אוטו תל מתחיל לפעול, בשלב זה ללא תשלום. כלכליסט יצא לנסיעת מבחן ראשונה

תומר הדר 17:3302.07.17

 

בימים אלה מתחילה עיריית תל אביב ביישום ראשוני של מיזם הרכב השיתופי "אוטו תל", שפועל על אותו עיקרון כמו מיזם תל־אופן לשיתוף אופניים. מדובר בצי של מכוניות שיהיו פזורות ברחבי העיר, לשימוש הציבור בדמי מנוי חודשיים ובהתאם לשימוש.

 

 

"כלכליסט" יצא לנסיעת מבחן ראשונה באחת ממכוניות היונדאי i10 המעטות שהוצבו ברחבי העיר. שלב ראשון: איתור מכונית פנויה. האפליקציה פועלת מהר. בכיכר רבין האפליקציה מאתרת מכונית חופשית ברחוב קפלן, שלוש דקות הליכה בחמסין. המכונית נפתחת בתוך שנייה באמצעות כרטיס אוטו תל שמוצמד לשמשה. היא נקייה, מתודלקת, מוכנה. לא בטוח שבהמשך הדרך המכוניות יהיו כה מצוחצחות.

 

 

 

יעד ראשון: גן העיר. i10 של אוטו תל קורעת את תל אביב, לא חוכמה, אף אחד לא נמצא כאן בחמסין וגם לא בחודשי הקיץ. יעד שני: מגדלי YOO. כאן יש בעיה: בכל מכונית של אוטו תל יש תוכנה. התוכנה קלה לשימוש. היא מציגה חניות פנויות וכוללת ניווט של Waze. החניה של מגדלי YOO תפוסה. דווקא על ידי אאודי. שכמובן אינה שייכת לפרויקט. אז הלכה החניה, כי מכונית כזו שתופסת חניית אוטו תל אינה מדווחת למוקד על תפיסת החניה. פקח שעבר במקרה פינה את החניה. חוזרים לכיכר רבין. שעה במכונית אוטו תל במזג אוויר לוהט.

.

בשלב זה של פרויקט אוטו תל, שהחל החודש, 170 מכוניות פזורות ברחבי תל אביב, ולהן הוקצו 340 חניות בעיר. התקציב הכולל לפרויקט הוא 100 מיליון שקל, והשימוש חינם עד אוקטובר, אז יחלו המנויים לשלם. כמה כסף? 50—40 שקל מדי חודש, ועל כל שימוש: דקה של שימוש ברכב תעלה 1.5 שקלים.

 

בשורה התחתונה: אם אין מכונית, אוטו תל משתלם, בעיקר בגלל החניות הפנויות. עם זאת, רק בשנה הבאה, כשעיקר הלחץ האמיתי יופעל על אוטו תל, נדע באמת אם הפרויקט יעיל.

 

השקה שקטה לפרויקט הרכב השיתופי אוטו תל של עיריית ת"א השקה שקטה לפרויקט הרכב השיתופי אוטו תל של עיריית ת"א

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x