$
תיירות

תל אביב בצמרת הערים הטובות בעולם לקהילת הלהט"בים

הדירוג התבסס על סקרים שנערכו בקהילות הלהט"ביות ב-80 מדינות. ת"א, שדורגה במקום רביעי אחרי מדריד, אמסטרדם וטורונטו, קיבלה ניקוד של 4.72 מתוך 5 עבור סצנת הדייטים ו-4.23 בביטחון

שירות כלכליסט 21:4802.07.17
תל אביב דורגה במקום הרביעי בסקר חדש שדירג את 100 הערים הטובות ביותר לקהילת הלהט"בים. הדירוג, שנערך ע"י נסטפיק ונועד לקבוע באילו ערים מציעים את איכות החיים הטובים ביותר לקהילה, לקח בחשבון אלפי יעדים ברחבי העולם לפני שהתמקדו ב-100 הטובות ביותר, בהתבסס על גורמים רלוונטיים.

 

 

 

 

 

"כדי שעיר תדורג בפסגת הרשימה, צריכה להיות לה סצנת דייטים נמרצת ללהט"ב, תושבים בעלי ראש פתוח ורמות נמוכות של פשעי שנאה", נכתב בהודעת נסטפיק. "לקחנו בחשבון גם את החוקים במדינה הנוגעים ללסביות, הומואים, בי סקסואלים וטרנסג'נדרים, כמו הזכות להתחתן או לגדל ילדים".

 

מצעד הגאווה בתל אביב מצעד הגאווה בתל אביב צילום: coupleofmen.com

 

 

תל אביב דורגה כאמור רביעית, אחרי מדריד, אמסטרדם וטורונטו, שמייצגות את השלישייה הפותחת. לונדון דורגה חמישית, ואחריה ברלין, ברייטון באנגליה, ברצלונה, ניו יורק וסן פרנסיסקו סוגרות את העשירייה.

 

זכויות חברי הקהילה

 

הדירוג התבסס על סקרים שנערכו בקהילות הלהט"ביות ב-80 מדינות. בכל עיר השתתפו בסקר מעל 2,500 נשאלים, שדירגו שלושה קריטריונים מתחום הלייפסטייל מ-1 עד 5: החוזק של סצנת הדייטים המקומית, האיכות של חיי הלילה ללהט"בים והפתיחות של התושבים. 100 הערים שזכו לניקוד הגבוה ביותר עלו לשלב הבא, שבו נוספה גם הקטגוריה של ביטחון. הדירוג פה התבסס על מידע ציבורי שסיפקה המשטרה על מספר פשעי שנאה לנפש שדווחו במהלך 2016.

 

 

מצעד הגאווה במדריד מצעד הגאווה במדריד צילום: EFE

 

 

לסיום, נוספה קטגוריה חמישית שנגעה לזכויות חברי הקהילה במדינה. לשם כך, ביצעו המחברים תחקיר לגבי החוקים האזוריים והארציים הנוגעים לנושא. כך למשל, ציון מקסימאלי של 5 כוכבים הוענק למדינות שבהן נישואים חד מיניים ואימוץ ילדים על ידי זוגות חד מיניים הם חוקיים. ציון גבוה הוענק גם למדינות שמרשות לחברי הקהילה להתגייס לצבא, מרשות לכל מי שחפץ בכך לשנות את זהותו המגדרית ואוסרות על כל הפליה נגד קהילת הלהט"ב.

 

הסכום של שלוש הקטגוריות הראשונות ושתי הקטגוריות הנוספות הוא שקבע את הניקוד הסופי של כל עיר.

 

תל אביב קיבלה ניקוד של 4.72 מתוך 5 עבור סצנת הדייטים, ניקוד של 4.81 מתוך 5 על חיי הלילה וניקוד של 4.81 לגבי פתיחות התושבים. בקטגוריית הביטחון זכתה העיר לניקוד של 4.23 מתוך 5, שהוא הציון הגבוה ביותר מקרב 10 הערים המובילות, ולגבי הזכויות היא הסתפקה בניקוד של 4 מתוך 5, כך שבסך הכל קיבלה תל אביב ניקוד של 22.57 מתוך 25 נקודות אפשריות. מדריד, המדורגת ראשונה, קיבלה ניקוד של 23.56. 

 

 

מצעד הגאווה בברלין מצעד הגאווה בברלין צילום: גטי אימג'ס

 

 

מצעד הגאווה בסן פרנסיסקו מצעד הגאווה בסן פרנסיסקו צילום: גטי אימג'ס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x