$
משפט

ח"כ אראל מרגלית הגיע למסור עדות בפרשת הצוללות

חבר הכנסת מהמחנה הציוני הגיע הערב למשרדי להב 433 למסור עדות, בהמשך לחומרים שהעביר לאחרונה. הוא אינו חשוד ואינו נחקר באזהרה

ynet 23:4429.06.17
חבר הכנסת אראל מרגלית (המחנה הציוני) הגיע הערב (יום ה') למשרדי להב 433 בלוד למסור עדות בפרשת הצוללות ("תיק 3000"). הוא אינו חשוד ולא נחקר באזהרה.

 

 

אראל מרגלית אראל מרגלית צילום: בלומברג

 

מלשכתו נמסר כי ח"כ מרגלית התייצב במשרדי היחידה המשטרתית לאחר שקיבל פנייה הבוקר, בהמשך לחומרים שהעביר לאחרונה ומתוקף תפקידו כחבר ועדת תקציב הביטחון.

 

בשבוע שעבר דווח שהמשטרה גבתה עדות מאיש עסקים שהעביר כחצי מיליון יורו מנציג המספנה הגרמנית, מיקי גנור, לחברה בקפריסין. לפי הדיווח איש העסקים נדרש למסור את עדותו עם נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון.

 

במהלך 2013, כך דווח, הכסף הועבר מחברה שבבעלות גנור לחברה שבבעלות איש העסקים, וזה התבקש להעבירו לחברה בקפריסין. בפני החוקרים אישר האיש שההעברה בוצעה. בדיווח צוין כי זו הפעם הראשונה שבה נמסר על העברת כספים לכאורה ולכן מדובר בהתפתחות משמעותית בפרשה. עוד נאמר כי היעד שאליו הועבר הכסף הוא חשוד בפרשה שעדיין לא נחקר באזהרה לפי חשד המשטרה. לא צוין מיהו האיש.

 

 

 

לפני כארבעה חודשים הורו פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה על מעבר לחקירה פלילית בפרשת כלי השיט, זאת "לאור איסוף ראיות שהעלו חשד סביר נגד חלק מהמעורבים בפרשה לביצוע עבירות מתחום השחיתות". בהודעה שפורסמה אז נמסר כי "על פי ממצאי הבדיקה עד כה, ראש הממשלה איננו בין החשודים בפרשה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x