$
משפט

בן דב מתעקש להמשיך במשפט הנהיגה בשכרות: "סיפור קפקאי והזוי"

איש העסקים התייצב בביהמ"ש לתעבורה בתל אביב וסירב להצעת השופט להידברות עם המשטרה בטענה ש"אני זכאי לגמרי"; השוטרים טענו מנגד כי הוא לא שיתף פעולה באופן מלא בבדיקת השכרות

זוהר שחר לוי 17:2727.06.17
השוטרים שעצרו את איש העסקים אילן בן דב לפני שנה לבדיקת שכרות סיפרו היום (ג') בשלב ההוכחות שנערך במסגרת משפטו כי הוא לא שיתף פעולה באופן מלא בבדיקת הנשיפה ובהמשך סירב לבצעה. בן דב עצמו אמר ל"כלכליסט" כי "זה סיפור קפקאי והזוי, אמרתי להם שאני חולה אבל הם התעקשו בגלל שאני מוכר". אף שבית המשפט לתעבורה בתל אביב הציע לצדדים לנסות להידבר, מצדו של בן דב החליטו להמשיך בהליכים. "אני רוצה לנהל את המשפט הזה עד הסוף כדי שיראו שאני זכאי לגמרי", כך אמר. 

 

 

בן דב אמר עוד במהלך הדיון בבית המשפט לתעבורה בתל אביב כי ביקש מהשוטרים לשלוח אותו לבדיקת דם, מאחר שאינו מסוגל לנשוף למכשיר בשל בעיות בריאותיות אבל לדבריו אלה סירבו בתוקף. 

 

 

אילן בן דב, בביהמ"ש היום אילן בן דב, בביהמ"ש היום צילום: אוראל כהן

 

בדיוק לפני שנה, ביוני 2016, נתפס בן דב על ידי שוטרי אגף התנועה שביקשו לבצע לו בדיקת שכרות. המקרה אירע במהלך סוף השבוע, אז מבצעת המשטרה בדיקות לאיתור נהגים שיכורים. בן דב עבר ליד המחסום המשטרתי שהוצב באזור נמל תל אביב והתבקש לעצור ולעבור בדיקת ינשוף אולם לטענת המשטרה לא שיתף פעולה באופן מלא ואף אמר לשוטרים: "אתם לא יודעים עם מי יש לכם עסק, אבל תדעו". איש העסקים, כך לפי עדים לאירוע, סירב בתוקף לעבור את הבדיקות וציין בפני השוטרים כי ייפגשו בבית המשפט עם "מיטב עורכי הדין".

 

ימים ספורים לאחר מכן הגישה נגדו המשטרה כתב אישום לבית הדין לתעבורה שבתל אביב. לפי כתב האישום, בן דב "נהג בהיותו שיכור" וסירב להיבדק לפי דרישת השוטר.

 

בן דב: דווקא כן נשפתי

 

גרסתו של בן דב, המיוצג על ידי עורכי הדין עופר חורש ואילון אורון, היא כי לא סירב לתת בדיקת נשיפה ואף נשף למכשיר הינשוף שלוש פעמים. "כאשר מסר לו המפעיל כי הנשיפה לא מספיק טובה", כתבו באי כוחו בעבר לבית המשפט, "הסביר בן דב כי הוא סובל ממחלת ריאות והוא מבקש שתינתן לו הזדמנות נוספת לנשוף ואף שייקחו אותו לבצע בדיקת דם, אך השוטרים סירבו לכל בקשותיו". סנגוריו אף הגישו היום לבית המשפט סרטון שצולם באותו הלילה על ידי חברו של בן דב ובו נראה איש העסקים מבקש שיתנו לו לבצע פעם נוספת את הבדיקה, בכדי להוכיח כי לא ניסה להכשילה.

 

שוטרי אגף התנועה שנכחו באירוע, הגיעו היום לאולמו של שופט בית הדין לתעבורה, דן סעדון, וסיפרו כי אף שהבהירו לבן דב שגם אם יש לו בעיות בריאותיות הרי שהדבר לא פותר אותו מביצוע הבדיקה. "הוא לא התאמץ ולא ניסה כלל לנשוף", סיפר אחד השוטרים, "יכול להיות שהוא אמר לי שהוא חולה במחלת ריאות".

 

 

 

פקד עמי הררי, שהיה הקצין בזירה הוסיף: "אני לא רופא ולא יכול לקבוע מהימנות של הנהגים שטוענים למחלה, מה הם אומרים והאם יש או אין מצוקה נשימתית. בשלב מסוים הוא החליט שהוא מפסיק לנסות בינשוף ושהוא מבקש בדיקת דם. יש כאלה שמנסים ולא מצליחים אבל הוא פשוט הפסיק וסירב להמשיך". באשר לבקשתו הנוספת של בן דב לבדיקת ינשוף חוזרת, ציין הקצין כי משעבר זמן ובן דב שתה ועישן לא הייתה משמעות לבדיקה נוספת ועל כן סורבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x