שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הכנ"רית: "אצמצם שכר טרחה אסטרונומי של מפרקי חברות"

כ־100 מפרקים ו־10 שופטים השתתפו באירוע סגור לכבוד כניסתה של עו"ד סיגל יעקבי לתפקיד כונסת הנכסים הרשמית. השופט איתן אורנשטיין במפגש: "מינוי בעלי תפקיד צריך להישאר בידי בית המשפט, הוא נתון לפחות לחצים מהכונס הרשמי"

ענת רואה 08:1726.06.17

"הסוגיה הראשונה שאטפל בה בתפקידי ככנ"רית תהיה קיצוץ שכר הטרחה של מפרקים במקרים שהוא גבוה באופן קיצוני", כך הבטיחה כונסת הנכסים הרשמית (כנ"רית) עו"ד סיגל יעקבי בכנס חגיגי שנערך לכבוד כניסתה לתפקיד על ידי ועדת הפירוקים בלשכת עורכי הדין.

 

"את סוגיית שכר הטרחה צריך להסדיר בשני מקרי הקיצון — כשהשכר גבוה באופן קיצוני או נמוך באופן קיצוני. ביתר מ־80% מהמקרים יש מענה סביר שמספקות תקנות השכר. בשאר יש תוצאה אבסורדית למעלה או למטה. זו אחת הסוגיות הראשונות שאדרש להן, לפני כל דבר אחר", הוסיפה יעקבי.

 

יעקבי נכנסה רשמית לתפקידה ביום חמישי האחרון במקומו של פרופ' דוד האן. ועדת הפירוקים בראשותם של עו"ד אלונה בומגרטן, המשמשת בימים אלו כנאמנת רשת בתי הקולנוע גלובוס, ועו"ד יניב אינסל מיהרה לארגן "ישיבה חגיגית" לרגל האירוע, שאליו הוזמנו בכירי מפרקי החברות בארץ.

 

 

 

בין הנוכחים באירוע: עוה"ד אודי גינדס ואמיר בר טוב, נאמני מגה שייפגשו בקרוב עם הכנ"רית בדיון על דרישתם לקבל 153 מיליון שקל עבור שכר טרחה בתיק מגה, עו"ד שולי גולדבלט המייצג את אליעזר פישמן, עו"ד שלמה נס ושותפו עו"ד עמית לדרמן, עוה"ד גלילה הורנשטיין וליזה חדש המייצגות עובדים, עו"ד בניהו לאבל שהתמודד על תפקיד הכנ"ר, עו"ד איתן ארז, עו"ד גיא גיסין ועוד רבים. בנוסף נכחו באירוע כל שופטי מחלקת הפירוקים בבית המשפט המחוזי תל אביב בראשותו של איתן אורנשטיין.

 

 

סיגל יעקבי סיגל יעקבי

 

 

ראש לשכת עוה"ד אפי נוה התבדח בפתח המפגש וטען כי תחום הפירוקים "הוא הענף הכי רווחי בתחום המשפט. אני מצטער שהלכתי לנזיקין. יכולתי לעשות תיק מגה אחד ולהסתדר". עוד אמר נוה כי "מה שחשוב לנו ומעסיק אותנו הוא שיש קבוצה קטנה ומצומצמת של בעלי תפקיד שמקבלים מינויים, ואני חושב שהעוגה צריכה להתחלק בין יותר מועמדים. אני שואל את עצמי, האם אין עוד מועמדים?".

 

השופט אורנשטיין פתח את דבריו באומרו כי "זה כבוד גדול שיושבת פה כל נבחרת העוסקים בתחום, שהגיעו על חשבון יום עבודה". ראש הלשכה נוה קטע אותו כשאמר ש"בשבילם זה עבודה", ברומזו לכך שהמפרקים לא התכוונו להחמיץ הזדמנות להתחכך בנבחרת שופטים ובכנ"רית הנכנסת שתהיה זו שתמליץ לגבי מינוים לתפקידים ושכר הטרחה שיקבלו.

 

אורנשטיין יצא נגד הטוענים כי שכר הטרחה של מפרקים גבוה מדי במקרים מסוימים ואמר כי "אני מכיר את כל מי שבאולם — הם עובדים קשה מאוד. זו עבודה שיש בצדה שכר הולם, אך אני חושב שהיא קשה, שוחקת וכוללת התמודדות עם בעיות לא פשוטות ולחצים רבים".

 

אורנשטיין ציין בדבריו כי לדעתו, לא נכון יהיה להרחיב את סמכויות הכנ"ר כך שהוא יוכל לבחור איזה בעל תפקיד יתמנה בכל תיק. "אתם ממליצים על בעל תפקיד וההחלטה היא של בית המשפט", אמר ליעקבי. "בית המשפט יכול להיות יותר מאוזן, הוא נתון פחות ללחצים. כדאי להשאיר כך את המצב ולא להגביל את שיקול הדעת של בית המשפט ולא להשאירו רק בידי הכונס הרשמי".

 

יעקבי התייחסה בפתח דבריה למה שהגדירה כ"הרבה סימני שאלה שעלו" על אודותיה מאחר שלמרות כל שנותיה בכונס הרשמי היא אינה מוכרת לרוב המפרקים ואמרה כי "עד היום העדפתי לעשות את העבודה מאחורי הקלעים. אני מבטיחה שיתוף פעולה מלא של הכנ"ר בכל תחום שיידרש". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x