$
משפט

בנק הפועלים נדרש לחשוף את כל המסמכים הנוגעים להלוואות שהעניק לפישמן

שופט ביהמ"ש המחוזי בת"א אישר לחשוף את כל הפרוטוקולים של הדריקטוריון וועדות האשראי הנוגעים להיקף חובותיו של איש העסקים ואת כל המסמכים הקשורים במתן הלוואות לפישמן על ידי הבנק

נעמי צורף 09:4725.06.17

השופט מגן אלטוביה מבית המשפט המחוזי בתל אביב מחייב את בנק הפועלים לחשוף את כל המסמכים הנוגעים להלוואות שהעניק הבנק לאיש העסקים פושט הרגל אליעזר פישמן. כך עולה מפסק דין שניתן ביום חמישי האחרון במסגרת בקשה של בעל מניות בבנק.

 

 

 

 

אליעזר פישמן אליעזר פישמן צילום: עמית שעל

 

 

השופט אלטוביה נענה לכל סעיפי הבקשה ואישר לחשוף את כל הפרוטוקולים של הדריקטוריון וועדות האשראי הנוגעים להיקף חובותיו של פישמן או להעמדת אשראי לקבוצת פישמן, את כל המסמכים הקשורים במתן הלוואות לפישמן על ידי הבנק, את כל הערכות השווי שיש בידי הבנק בקשר לנכסים שהועמדו על ידי קבוצת פישמן לאורך השנים כדי להבטיח את חובותיה לבנק. כמו גם את כל סיכומי הפגישות עם איש העסקים, דוחות הביקורת הקשורים אליו, מסמכים המפרטים את היקף החובות של הקבוצה וכל התכתבות עם בנק ישראל לגבי הקשר בין קבוצת פישמן לבנק.

 

הבקשה לחשיפת המסמכים הוגשה על ידי משה אהרוני באמצעות עו"ד תומר ברם על מנת שיוכל לבדוק אפשרות להגשת תביעה נגזרת נגד הבנק "בכל הקשור להתנהלותם במתן האשראי וההלוואות שניתנו לפישמן או חברות הקשורות אליו", נכתב. בבקשה צויין כי חובו של פישמן לבנק עומד על 1.8 מיליארד שקל.

 

בהחלטת השופט אלטוביה נכתב כי במסגרת הדיונים בתיק פשיטת הרגל טען הבנק כי להערכתו, לאחר מימוש הבטוחות חובו של פישמן לבנק יעמוד על מיליארד שקל. "מכאן שמדובר בנזק גדול מאוד שייגרם לקופת הבנק, לציבור בעלי המניות ולציבור בכלל", נכתב בהחלטת השופט. "במצב דברים זה מחייב האינטרס הציבורי כמו גם אינטרס הבנק, חוסנו ואמון לקוחותיו בו לשנים לבוא, את חשיפת המידע כדי לבחון האם יש מקום להגשת תביעה נגזרת בשם הבנק נגמד מי מהמשיבים ואולי אף גורמים נוספים".

 

השופט אלטוביה הורה כי בשלב זה יחשפו מסמכים החל מתחילת שנת 2006 וכי אלו יהיו חשופים לעיניהם של המבקש ועורך דינו בלבד תוך שהם יתחייבו לשמירה על סודיות.

 

מבנק הפועלים נמסר בתגובה :"החלטת בית המשפט הגיעה אלינו בסוף השבוע, אחרי שנלמד את ההחלטה הבנק יגבש את עמדתו בנושא"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x