$
משפט

הקבלן שנחקר השבוע בחשד לביצוע עבירות מס הוא גבי מגנזי

בעל השליטה בחברת אברות ובקבוצת הנדל"ן מגנזי תשתיות, נחקר יחד עם אחרים בחשד לביצוע עבירות מס, הלבנת הון ועבירות נוספות. נכסיו בשווי 100 מיליון שקל ובעקבות ערעור שהגיש, בימ"ש השלום ישוב וידון בבקשת להסרת ההקפאה

נעמי צורף ותומר גנון 13:4522.06.17

גבי מגנזי, בעל השליטה בחברת אברות הבורסאית ובקבוצת הנדל"ן מגנזי תשתיות, הוא הקבלן שנחקר השבוע יחד עם אחרים בחשד לביצוע עבירות מס, הלבנת הון ועבירות נוספות. 

 

 

 

בתחילת השבוע התקיים בבית המשפט המחוזי בלוד דיון בערעורו של מגנזי על החלטת בית משפט השלום בראשון לציון על הקפאת נכסיו. השופטת נאוה בכור החליטה לקבל את הערעור ולהשיב את הדיון לבית משפט השלום בראשל"צ. עוד הורתה כי על בית המשפט להידרש למכלול טענות הצדדים "כאשר משקל בכורה ינתן לטענות בא כוח העוררים", כתבה והעבירה ביקורת על התנהלות הפרקליטות "ככל שהדבר נוגע לעיתוי הגשת בקשתה להארכת תוקף התפיסה".

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", המשטרה הקפיאה למגנזי נכסים בשווי 100 מיליון שקל, במסגרת החקירות נגדו בחשד לעבירות מרמה, הגבלים עסקיים והלבנת הון במכרזי מדינה בהיקף של 290 מיליון שקל. כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט", מדובר בין היתר בנדל"ן יוקרתי, רכבי יגואר, מרצדס ואאודי, יאכטה, פקדונות וניירות ערך וכן ציוד הנדסי רב שהמשטרה מעריכה כאמור בכ-100 מיליון שקל.

 

 

גבי מגנזי גבי מגנזי

 

 

לאחרונה, בסמוך לזימונים לשימועים שנשלחו בשבוע שעבר לחשודים בפרשה לפני הגשת כתב אישום, פנתה הפרקליטות לבית המשפט וביקשה להמשיך להחזיק בשורה של נכסים שהקפיאה למגנזי במסגרת החקירה. שופט בית משפט השלום בראשל"צ, עמית מיכלס, האריך את צווי ההקפאה עד להחלטה אחרת.

 

מגנזי הגיש באמצעות עורכי דינו ז'ק חן, שי אילון ונועה פירר, ערער לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד על ההחלטה להמשיך להחזיק בנכסים אלו. "שגה בית המשפט השלום עת האריך את תקופת התפיסה הזמנית, מעבר לתקופת התפיסה החוקית, עד למתן החלטה אחרת", נכתב בערער. "בנסיבות בהן עמדה לרשות המדינה תקופת זמן של שנה וחצי בו החזיקה בתפוסים, לא ניתן לקבל שתוסיף ותחזיק בהם ולו יום אחד מעבר לתקופה זו". הם הוסיפו כי: "המאשימה מתנהלת כאילו אין שעון בחדר החקירות, כאילו אין שעון באולמו של בית המשפט הנכבד, ומבלי להתחשב בפגיעה האנושה בקניינו של חשוד". כאמור, הדיון יוחזר לבית משפט השלום.

 

בחודש דצמבר האחרון פורסם כי המשטרה ממליצה להעמיד לדין את מגנזי, על עבירות של מתן שוחד לראש המועצה האזורית מטה יהודה משה דדון. זאת בתמורה לקידום אינטרסים עסקיים של אברות וזכייה במכרזים של חברות פרטיות שבשליטת מגנזי הפועלות בתחום התשתיות. בנוסף במשטרה סבורים שיש תשתית ראיות להעמיד לדין את מגנזי גם על עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד וקבלת דבר במרמה. עוד נודע אז כי תיק החקירה עבר לפרקליטות מחוז ירושלים כדי שתכריע אם יש די ראיות להעמדה לדין.

 

נגד מגנזי מתנהלת בנוסף חקירה של רשות ההגבלים העסקיים בחשד לתיאום מכרזים, בין היתר עם חברת דניה סיבוס שבשליטת לב לבייב.

 

מעוה"ד ז'ק חן, שי אילון ונועה פירר המייצגים את מגנזי נמסר בתגובה:"מדובר בהשלמת חקירה קצרה ובסופה, בשעות הצהריים המוקדמות, גבי מגנזי שב לענייניו"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x